روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 469
  • 753
  • 1,437,371
قطع و حمل بدون مجوز درختان جنگلی جرم است

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری هوراند بابیان اینکه بهانه تراشی برای قطع درختان جنگلی قابل قبول نیست، گفت: قطع و حمل بدون مجور درختان جنگلی جرم است.
سیدرضا تاج الدینی با تاکید بر اهمیت حفظ جنگل ها و مراتع اظهار داشت: اهالی و افرادیکه که اقدام به قطع درخت و خرید و فروش چوب می کنند می بایستی قبل از قطع درختان از ملی و غیر ملی بودن محل آن با مراجعه به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آگاهی یابند و چنانچه محل قطع درخت بر طبق نقشه منابع طبیعی در اراضی شخصی و مستثنیات واقع شود لازم است برای حمل درختان جنگلی برطبق قانون پروانه حمل اخذ کنند.
تاج الدینی با بیان اینکه برخی به دلیل نا آگاهی به قانون و با فرض اینکه چون درختان در ملک شخصی آنان قرار گرفته پس بنابرین نیاز به مجوز برای قطع و حمل ندارند، افزود: به استناد ماده ۴۸ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع، حمل هر نوع چوب از نوع گونه های جنگلی که فاقد پروانه حمل و مجوز از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری باشد جرم محسوب می شود.
وی ادامه داد: حمل بدون پروانه هیزم، کاتین، الوار، سرشاخه و هرگونه محمولات جنگلی حتی اگر از محاوط شخصی قطع شده باشند و بدون مجوز حمل شوند برابر قانون، چوب و ماشین حمل آن توقیف و وفق مقرارت قضایی توسط ضابطین خاص منابع طبیعی و ضابطین عام (پرسنل محترم نیروی انتظامی) برخورد و پرونده به مراجع ذیصلاح ارسال خواهد شد و در این راستا نیز در طی امسال خودرو چهار نفر که بدون داشتن مجوز اقدام به حمل اشجار جنگلی می نمودند توقیف و ضمن ضبط درختان مقطوعه پرونده این افراد به مرجع قضایی و تعزیرات جهت رسیدگی تحویل داده شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان هوراند در پایان ضمن تشکر از همکاری مردم عزیز و طبیعت دوست شهرستان از آنان درخواست تا در صورت مشاهده هرگونه قطع درختان جنگلی، حمل بدون مجوز چوب جنگلی، تخریب مرتع و آتش سوزی اراضی ملی را به ۱۵۰۴ یا اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اطلاع دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز