روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
قمارخانه صدا وسیما یا قمار سیاست؟

روزنامه جوان در شماره روز چهارشنبه تیتر یک خود را به گزارشی از رواج انواع قمار ها در برنامه های رسانه ملی اختصاص داده و عملا آن را قمارخانه ای شبانه روزی نامیده است. مدعای مطلب نیز قرعه کشی های مربوط به پیش بینی نتایج بازی های جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ بود که هر شب و در خلال پخش بازی ها از رسانه ملی برگزار میگردید .
هر چند اینکه این آیتم ها قمار است یا نیست، حکم شرعی شان چیست و .. خارج از حوصله این نوشتار است اما مساله مهمی که از چند سال پیش بصورت جدی به جریان افتاده است، شکسته شدن تابوی انتقاد از صدا وسیما است . رییس این دستگاه ملی حسب قانون اساسی توسط رهبری انتخاب میگردد و بصورت انحصاری مسئولیت انتشار اخبار رسمی کشور در عرصه تلویزیونی و رادیویی را در اختیار دارد.
فراموش نکرده ایم که در ایام اصلاحات که تلویزیون حاکم بلامنازع جریان خبر و گردش اطلاعات در کشور بود ، هر انتقادی علیه این دستگاه عریض و طویل فورا با برچسب ضدیت با نظام و هم چنین همکاری با دشمن در راستای تضعیف ارکان نظام جمهوری اسلامی تلقی می گردید . چه آرای دادگاهی که علیه فعالین رسانه ای اصلاح طلب در آن سالها از این بابت صادر و اجرایی نشد.
اما داستان انتقادات در کشور ما ظاهرا به مراحل و فاز جدیدی وارد شده و دوران تازه ای را تجربه میکند. چرا که تا کنون کمتر دیده میشد که ارگان های رسمی مطبوعاتی نهاد های انقلابی علیه همدیگر این گونه صف آرایی نمایند اما بعد از انتقادات رهبری از صدا وسیما در دیدار با دانشجویان در ماه رمضان امسال بود که اصولگرایان برای عقب نماندن از قافله نقادی، انتقاد از این دستگاه ملی را آغاز نمودند.
اما این بار روزنامه جوان دست همه انتقادها را از پشت بسته است . آن هم در ایامی که صدا و سیما در مخمصه بزرگ کم اعتمادی افکار عمومی به این نهاد مواجه شده است.
همین چند روز پیش بود که با انتشار لیست دریافت کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومنی مشخص شد که این رسانه ملی با این ارز به واردات علوفه و تجهیزات دامداری پرداخته است. و همین مساله تمسخر و طنز کاربران فضای مجازی را به همراه داشت .
آنچه مسلم است اینکه بازه زمانی شروع انتقادها آن هم به تندی انتقاد روزنامه جوان از صدا وسیما بسیار مهم است، چرا که این دور نقادی دقیقا از زمانی آغاز میشود که حسب آمار ها تلویزیون در کم مخاطب ترین زمان ممکن قرار دارد و فضای مجازی بویژه تلگرام و اینستاگرام عملا مخاطبان تلویزیون را قاپیده اند.
بنابراین چندان هم عجیب نیست که بعد از این شاهد انتقادات تندتری از سوی اصولگرایان بر علیه رسانه به زعم خودشان ملی باشیم. این همان قمار سیاست است که در گزارش روزنامه جوان در خصوص قماربازی در تلویزیون نیامده است .
غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز