روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
قهرمان توردو فرانس به دوپینگ متـــهم شد

ستاره دوچرخه‌سواری انگلیس که قهرمانی در مهمترین تورنمنت‌های این رشته را در کارنامه دارد به استفاده از مواد ممنوعه متهم شد.
به گزارش “ورزش سه” و به نقل از تسنیم، نتیجه تست دوپینگ کریس فروم، قهرمان انگلیسی رقابت‌های تور«ووئلتا»ی اسپانیا مثبا اعلام شده و او از سوی اتحادیه بین‌المللی دوچرخه‌سواری (UCI) مورد بازجویی واقع شده است.
رکابزن انگلیسی تیم اسکای، به استفاده بیش از مقدار مجاز ماده ضد آسم سالبوتامل متهم شده است. ظاهراً در نمونه تست او که در تاریخ هفتم دسامبر از وی گرفته شده است، دو برابر مقدار مجاز از این ماده وجود داشته است.
طبق قوانین آژانس جهانی مبارزه با دوپنیگ (WADA)، حد مجاز استفاده از سالبوتامول یک نانوگرم در میلی‌لیتر است اما درنمونه فرو این مقدار ۲ نانوگرم بوده است.
اگرچه سالبوتامول جزو مواد ممنوعه اعلام شده توسط WADA نیست اما برای مصرف آن حد معینی وجود دارد.
اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری با انتشار بیانیه‌ای در این خصوص نتیجه تست دوپینگ قهرمان ۴ دوره توردو فرانس امسال علاوه بر این رقابت‌ها فاتح رقابت‌های ووئلتای اسپانیا هم شد، در وب سایت رسمی خود نوشته است: بررسی نمونه B تست دوپینگ کریس فروم، نتایج تست اول او را تأیید می‌کند و مقدار سالبوتامول موجود در نمونه او بیشتر از حد مجاز است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز