روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
قهرمــان شطرنج جــهان مسابقات عــربستان را تحریــم کرد

آنا موزیچوک، قهرمان دو دوره مسابقات جهانی شطرنج اعلام کرد که در مسابقات قهرمانی جهان در عربستان شرکت نخواهد کرد، زیرا دولت عربستان با زنان مانند انسان‌های درجه دو رفتار می‌کند.
به‌ گزارش ‌“ورزش سه” و ‌به نقل از ‌ایسنا، مسابقات شطرنج قهرمانی زنان جهان در عربستان در حال برگزاری است. این مسابقات دو میلیون دلار جایزه دارد اما آنا موزیچوک، قهرمان دو دوره جهان اعلام کرد به دلیل رفتار تبعیض آمیز سعودی‌ها با زنان در این مسابقات شرکت نمی‌کند.
پیش از این عربستان از دادن ویزا به ورزشکاران رژیم صهیونیستی امتناع کرد. هنوز مشخص نیست که ورزشکاران قطری هم در این مسابقات شرکت کنند یا نه.
آنا موزیچوک در فیسبوک خود درباره حضور نیافتن در مسابقات عربستان، اعلام کرد: من قهرمانی‌های خود را یکی یکی از دست خواهم داد، زیرا تصمیم گرفتم که به عربستان نروم، با محافظ بیرون نروم و در کل احساس انسان درجه دو بودن نکنم. ‌دقیقا یک سال پیش من دو قهرمانی کسب کردم و خوشحال‌ترین فرد در دنیای شطرنج بودم اما این بار ناراحتم. با این حال بر اصول خود پایبند می مانم و مسابقات را از دست می‌دهم. می‌توانستم در این مسابقات مقام‌های بیشتری را کسب کنم.
خواهر آنا نیز شطرنج باز است و او هم در این مسابقات شرکت نمی‌کند.
فدراسیون جهانی شطرنج تلاش زیادی کرد تا مسئولان عربستانی را متقاعد کنند قوانین لباس پوشیدن را آسان‌تر کنند. عربستان از شطرنج بازان درخواست کرده است که عبا بپوشند و از لباس‌های سفید سنتی عربستان استفاده کنند.
مسابقات قهرمانی شطرنج عربستان از دوشنبه هفته‌ گذشته آغاز شده است.
سایت خبری گاردین از گزارش‌هایی که حاکی از ویزا نگرفتن ورزشکاران ایرانی و قطری است، خبر داده است. البته فدراسیون جهانی اعلام کرده است که ورزشکاران این دو کشور می توانستند در مسابقات حاضر شوند اما خودشان در این مسابقات شرکت نکرده اند .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز