روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 273
  • 637
  • 1,230,573
قوانین مناسبی برای رسیدگی به تخلفات در حوزه بهداشت، درمان نداریم

مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی تاکید کرد: قوانین مناسبی در زیر ساخت‌های حقوقی برای رسیدگی به تخلفات در حوزه بهداشت، درمان و دارو نداریم .
سید احد یوزباشی در اولین دوره آموزشی توانمندسازی ویژه کارشناسان نظارت بر درمان، با بیان این مطلب اظهار کرد: علت حمایت از حقوق مصرف کننده این است که ارائه کننده کالا و خدمت از نظر دانش و اقتصادی در جایگاهی قرار دارد که از قدرت برخوردار است و می‌تواند کالاها را به نحوی که قدرتش ایجاب کند به گیرنده خدمت که از دانش فنی برخوردار نیست، ارائه کند .
وی افزود: در برخی کشورها مثل کشور ما، سازماندهی مناسبی در این زمینه وجود ندارد و مصرف کننده نمی‌تواند به صورت سازمانی از حقوقش دفاع کند .
وی ادامه داد: عدالت الزام می‌کند تا کشورها و حاکمیت‌ها، بازرسان و مراجع رسیدگی کننده برای حمایت از حقوق مصرف کننده، قوانین مناسبی را در این خصوص در نظر بگیرند، ولی همه ما معتقد هستیم که حتی قانون بد را هم باید اجرا کنیم، چرا که این حالت، بهتر از نبود قانون است و باید حداقل قوانین موجود را به درستی اجرا کنیم که یکی از اهداف برگزاری این کارگاه هم این است تا حداقل رضایت مردم را کسب کنیم .
یوزباشی متذکر شد: عمده وظیفه ما بازرسی محور است، نه شکایت محور، نباید منتظر باشیم تا کسی که دانش فنی زیادی ندارد، شکایت کند و بازرسی‌ها باید، قبل از آن صورت بگیرد، بازرسان ضمن آموزش دیدن مناسب، باید به مردم هم آموزش دهند، پیشگیری فقط به حوزه بیماری‌ها مربوط نمی‌شود،پیشگیری در حوزه جرایم و تخلفات هم یکی از لازمه‌های جلوگیری از بروز آن است .
وی تاکید کرد: متاسفانه در کشور ما در حوزه حقوق مصرف، قوانین جسته گریخته‌ای وجود دارند که سازماندهی نشده‌اند.
وی در پایان، خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم که اطلاع رسانی و آموزش، یکی از مولفه‌های اساسی حمایت از حقوق مصرف کننده و ابزاری برای دفاع از حقوق مردم است، مردم باید بتوانند تشکیلات مشخصی برای پیگیری حقوقشان داشته باشند و برای سوال از دستگاه‌های مختلف به آن‌ها مراجعه کنند .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز