روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,150
  • 1,097
  • 1,390,315
قوا برای اجرای حق قانونی شهروندان در آزادی بیان عزم جدی داشته باشند

یک عضو شورای مرکزی فراکسیون امید با تاکید بر اینکه آزادی بیان یکی از حقوق مصرح تمامی شهروندان در قانون اساسی است، گفت: قوای سه‌گانه باید عزمی جدی برای اجرای این حق قانونی داشته باشند نه اینکه علاوه بر افراد بی نام و نشان، مقام قضایی مسئول هم به خود اجازه هجمه به آزادی‌های اساسی تصریح شده در قانون اساسی را بدهد.
علیرضا رحیمی با بیان اینکه فصل سوم قانون اساسی حقوق ملت را تشریح کرده است، گفت: آزادی بیان و اجتماعات از موارد بسیار مهم حقوق ملت در قانون اساسی است که تمامی افراد در برابر این قانون یکسان هستند و نباید بین شهروندان تبعیضی وجود داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه قانون از تمامی شهروندان به صورت عام حمایت می کند.
وی افزود: همه مردم باید از آزادی های مصرح در قانون اساسی برخوردار باشند که طبق بند ۷ اصل سوم قانون اساسی وظیفه دولت است که شرایط لازم را برای آزادی های سیاسی تامین کند و هیچ مجموعه‌ای مخل آزادی سیاسی نباشد.
نماینده تهران با اشاره به تاکیدات اخیر مقام معظم رهبری در مورد بر هم نزدن سخنرانی ها و اجتماعات گفت: طبیعتا با این بیانات نباید شاهد اختلال در مراسم سخنرانی ها و اجتماعات باشیم. انتظار بود که قوه قضائیه با این بیانات روشن، واکنشی امید بخش در رعایت امنیت اجتماعات و سخنرانیها نشان دهد اما با حادثه مشهد روشن شد که هنوز پیام رهبری به برخی مقامات مسئول نرسیده است.
رحیمی تاکید کرد: وظیفه قوه قضائیه تضمین و استیفای حقوق ملت و جلوگیری از بدعت گذاری در فضای سیاسی کشور است تا دیگر افراد بی نام و نشان اجازه هجمه به آزادی های تصریح شده در قانون اساسی را به خود ندهند.
وی با بیان اینکه طبق بند ۷ اصل ۳ قانون اساسی تامین آزادی های سیاسی وظیفه دولت است گفت: قاعدتا وزیر کشور، معاونت سیاسی و استانداری و فرمانداری ها مجری سیاست های دولت هستند و باید اولویت خود را تامین حقوق ملت قرار دهند که یکی از آنها برقراری آزادی در اجتماعات سیاسی است و طبیعتا قوه قضائیه نیز باید در برابر نقض قانون اساسی بیش از همه حساس باشد.
رحیمی افزود: بجای بدعت گذاری در امور سیاسی از قوه قضاییه حراست از حقوق ملت را انتظارداریم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز