روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 1,019
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 843,231
قوری‌گل تنها با حرف احیا نمی شود

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس با بیان اینکه وقتی صحبت از قوریگل می‌شود آه از نهادمان برمی‌آید زیرا همانند دریاچه ارومیه در معرض خطر جدی خشکسالی قرار گرفته، گفت: برای نجات تالاب بزرگ قوری گل نباید فقط حرف زد بلکه باید آستین‌ها را بالا زده و وارد عمل شد.
محمد وحدتی‌هلان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: وقتی صحبت از قوری‌گل می‌شود، آه از نهادمان برمی‌آید زیرا همانند دریاچه ارومیه در معرض خطر جدی خشکسالی قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه دو هفته جلسات مجلس تعطیل بوده و توانستم بازدید چندباره از مجموعه تالاب قوری‌گل داشته باشم، افزود: در این بازدیدها جلسات مختلف و بررسی‌های زیادی از جمله چگونگی انتقال آب از کوه‌ها و روستاها به قوری‌گل انجام گرفته است.
نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تالاب قوری‌گل در حوزه انتخابی بنده قرار دارد و تعصب ویژه‌ای روی این نعمت الهی دارم، بیان کرد: این تالاب یک نعمت بزرگی برای استان و حتی کشور است به طوریکه ۱۰۰ گونه پرنده از سراسر دنیا به این منطقه مهاجرت کرده و در آنجا زندگی می‌کنند در حالیکه با نابودی آن لطمه‌های زیادی خواهیم خورد.
وی اذعان داشت: برای نجات تالاب قوری‌گل نیاز به بسیج شدن دولتمردان، اداره کل محیط زیست استان و شهرستان بستان‌آباد، استاندار و حمایت رئیس سازمان محیط زیست که خود از خطه آذربایجان است، نیاز داریم.
وحدتی متذکر شد: اخیراً صحبت‌ها و مکاتبات زیادی با وزارت نیرو در خصوص تالاب قوری‌گل صورت گرفته است تا اعتباری برای انتقال آب از دو روستای تعیین شده به طرف تالاب قوری‌گل اختصاص یابد.
وی با اشاره به اینکه همه ساله این انتقال از اواخر پاییز انجام می‌گرفت ولی امسال با قبول اهالی روستا از اول مهرماه انتقال آب به سمت تالاب انجام گرفته است، تصریح کرد: متاسفامه مشکلی که در انتقال آب به تالاب قوری‌گل وجود دارد، موضوع تبخیر آب است به طوریکه در زمان انتقال آب در بالادست ۲۵۰ لیتر در ثانیه است و زمانی که آب به تالاب می‌رسد در حدود ۱۰ لیتر در ثانیه می‌شود که این موضوع ناشی از تبخیر و گرمای بی‌سابقه در استان بوده است.
نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی افزود:لازمه جلوگیری از تبخیر آب، لوله‌کشی مناسب و اصلاح کانال‌هاست که در وضعیت تخریب و پوسیدگی قرار دارند که برای این منظور به اعتباری نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان نیاز است.
وی خاطرنشان کرد: برای نجات تالاب بزرگ قوری‌گل نباید فقط حرف زد بلکه باید همه آستین‌ها را بالا زده و به صورت عملیاتی وارد عمل شویم وگرنه با حرف زدن خشکی کلی تالاب را نظاره‌گر خواهیم بود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز