روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 168
  • 817
  • 1,357,324
قول پژوسیتروئن برای حفظ مشاغل آلمانی اوپل

خودروساز فرانسوی پژوسیتروئن وعده داد اگر ادغام برنامه ریزی شده با اوپل انجام گیرد، کارخانه‌های این شرکت در آلمان را حفظ می کند و حداقل تا سال ۲۰۱۹ از اخراج کارکنان خودداری خواهد کرد.
پژوسیتروئن که شرکت مادر پژو، سیتروئن و دی اس است، تایید کرده که بدنبال بدست گرفتن کنترل کامل اوپل است که بازوی آلمانی شرکت آمریکایی جنرال موتورز به شمار می‌رود.
اما تصمیم مذکور این نگرانی را در آلمان برانگیخته که پژو مشاغلی که با موقعیتهای فعلی در فرانسه همپوشانی دارند را حذف خواهد کرد.
روزنامه آلمانی “بیلد ام سونتاگ” گزارش کرد که اولیویه ب ورگس، یکی از اعضای کمیته مدیریت پژوسیتروئن، در دیداری که در دفتر آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان برگزار شد، به مقامات آلمانی عالی رتبه اطمینان داده است که قراردادهای فعلی حفظ خواهند شد.مقامات پژوسیتروئن تصریح کرده اند که تعدیل کارکنان اوپل در آلمان تا پایان سال ۲۰۱۸ منتفی خواهد بود و تعهدات سرمایه گذاری در چهار کارخانه آلمانی حداقل تا سال ۲۰۲۰ حفظ می شود.
طبق گزارش “بیلد ام سونتاگ”، پژوسیتروئن مایل نیست پیشنهاد خریدش خصمانه به نظر برسد.
مدیران اوپل انتظار دارند پژوسیتروئن شرایط کامل ادغام را در هفته آینده اعلام کند و در نمایشگاه بین المللی خودروی ژنو که ۹ مارس برگزار می شود، قرارداد خرید اوپل امضا شود.
اوپل که در سال ۱۸۶۲ تاسیس شد، نامی آشنا در جاده های آلمان و اروپاست. اما در سالهای اخیر این شرکت ضررهای مکرری ثبت کرده که حدود ۱۵ میلیارد دلار (۱۴ میلیارد یورو) از سال ۲۰۰۰ به جنرال موتورز ضرر زده است.
اوپل تحت برند وکس هال خودروهای بیشتری در انگلیس نسبت به سایر کشورهای اروپایی می فروشد.
با کاهش چشمگیر ارزش پوند از زمان رای انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا در ژوئن سال گذشته، امیدهای اویل برای بازگشت به سودآوری در سال ۲۰۱۶ نقش بر آب شد و این شرکت ۲۵۷ میلیون دلار ضرر گزارش کرد.اوپل در پایان سال ۲۰۱۵ حدود ۳۵۶۰۰ کارمند داشت که شامل ۱۸۲۵۰ کارمند در آلمان بود.
بر اساس گزارش رویترز، اوپل ۱۰ کارخانه در اروپا دارد که در شش کشور این منطقه قرار دارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز