روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,530
  • 1,696
  • 1,392,391
لاریجانی: بانک مرکزی و قوه قضائیه به مشکل موسسه اعتباری آرمان ورود کرده‌اند

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اصلاح قوانین بانکی برای جلوگیری از بروز مشکلاتی همچون مشکلات موسسه اعتباری آرمان گفت که درباره مشکلات این موسسات اعتباری همچون آرمان، بانک مرکزی و قوه قضائیه پیگیر هستند تا حقوقی از مردم ضایع نشود.
مجید کیانپور در جلسه علنی مجلس در تذکری با تاکید بر لزوم اصلاح قوانین بانکی گفت: در طول سه هفته گذشته موسسه آرمان در سه استان لرستان، خوزستان و مرکزی مشکلات زیادی ایجاد کرده است. در استان لرستان سپرده مردم بالغ بر بیش از ۵۵۰ میلیارد تومان تکلیفش معلوم نیست که در کجا قرار گرفته، موضوعی که این شائبه را ایجاد کرده که چگونه سهامداران موسسه آرمان مجوزهای لازم را گرفتند.
وی تاکید کرد: لازم است این موضوع از طریق کمیسیون اصل ۹۰ رسیدگی شود. وزارت اقتصاد نیز باید پاسخگوی مردم باشد که متاسفانه تاکنون هیچ مسئولی پاسخگو نبوده است. معلوم نیست سپرده ها کجاست، وضعیت طوری است که دژ جلوی ادارات گذاشته‌اند و از پاسخگویی به مردم خودداری می شود.
این عضو مجمع نمایندگان لرستان خواستار شد که حداقل سهامداران و مدیران موسسه آرمان ممنوع الخروج شوند و اموال آنها توقیف گردد، تا وضعیت سپرده های مردم روشن شود که معلوم نیست کجاست.
علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: چند موسسه اعتباری هستند که اشکالات و اختلالاتی داشته از جمله موسسه آرمان که بانک مرکزی و قوه قضائیه نیز ورود کرده است. انتظار می رود برای آینده کمیسیون اقتصادی در بازنگری قوانین بانکی تمیهدات لازم را بیندیشند تا شاهد بروز اینگونه اتفاقات نباشیم.
وی گفت: بانک مرکزی و قوه قضائیه و وزارت اقتصاد پیگیر این موضوع هستند. کمیسیون اصل ۹۰ نیز این موضوع را پیگیری کند تا حقوق افراد ضایع نشود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز