روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 36
  • 1,575
  • 1,392,472
لاریجانی: وحدت ایجاد شده بعد از حادثه تروریستی گوهر ذی قیمتی است؛ مخدوشش نکنید

رئیس مجلس در رابطه با لزوم حفظ وحدت داخلی پس از حادثه تروریستی گفت: وحدت و همگرایی که در بیان مسئولان و ملت در پس این حادثه ایجاد شد،‌ گوهر ذی قیمتی است که نباید تحت هیچ شرایطی مخدوش شود.
علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در رابطه با حوادث تروریستی گفت: تروریست های جنایتکار عملیاتی را در حرم امام و مجلس داشتند، ما نمایندگان شاهد دو صحنه متفاوت بودیم از یک سو تروریست ها وارد ساختمان ارتباطات مردم نمایندگان شدند و مراجعین و کارکنان مجلس را مورد هدف قرار دادند. ناجوانمردانه ۱۸ نفر را به شهادت رساندند و نزدیک به ۳۰ نفر را مجروح کردند.در بین این ها افرادی بودند که فقط برای رفع نیازهای اولیه خود آمده بود،‌خانمی که در نهضت سواد آموزی کار می کرد یک کارگر فضای سبز به شهادت رسیدند. این تروریست ها به این افراد حمله کردند. این صحنه بسیار غم انگیز بود، گرچه تروریست ها نتوانستند به هدف خود که حمله به پارلمان بود، برسند اما شهادت این عزیزان همه ما را داغدار کرد،‌به ارواح شهدای درود میفرستیم.
رئیس مجلس خطاب به نمایندگان مجلس،‌ اظهار کرد:خواهران و برادران عزیز! روی دیگر این اتفاق روحیه بالا نمایندگان محترم و آمادگی آنها برای مجاهدت در برابر تروریست ها بود که صحنه بسیار غرور آفرین را در تاریخ پارلمان ایران به نمایش گذاشت.مراجعات مکرر نمایندگان به این جانب ، جهت برداشتن سلاح و مبارزه با تروریست های جانی و اصرار بر اینکه پارلمان حتی یک لحظه هم تعطیل نشود، واقعا صحنه شورانگیزی را ترسیم کرد. من از صمیم قلب از همه همکاران تشکر میکنم.
لاریجانی با بیان این نکته که «تروریست های بد صفت باید می فهمیدند که با ملتی مقاوم مجاهد طرف هستند.»، گفت: نمایندگان ملت که عصاره فضائل همین ملت هستند،‌ این غیرت انقلابی را به خوبی نشان دادند.حضور همه مسئولان در تشییع پیکیر شهدا در روز جمعه هم صدایی و اراده مشترک همه بخش های نظام را در راه مبارزه با جلادان تروریست نشان داد و از طرفی تشییع با شکوه ملت در تهران و شهرستان ها وجه دیگر اراده ملی را به ظهور رساند.ملت روزه دار باردیگر روحیه شهادت طلبی و عزت خواهی را به رخ جهانیان رساندند و این پیام را به دنیا منعکس کردند که همه ملت در راه آرمان های انقلاب و سرکوب تروریست ها هم صدا هستند و باید در مقابل عظمت فکری و غیرت انقلابی مردم ایران سر تسلیم فرود آورد.
لاریجانی ضمن تشکر از از پیام تسلیت رهبری برای شهدای تروریستی، گفت: از نیروی انتظامی و سپاه که برای سرکوب تروریست ها مجدانه و با صلابت اقدام کردند تشکر میکنم.
وی ادامه داد: نمایندگان محترم ! وحدت و همگرایی که در بیان مسئولان و ملت در پس این حادثه ایجاد شد،‌ گوهر ذی قیمتی است که نباید تحت هیچ شرایطی مخدوش شود، بپذیریم که در برابر ملت، صفی از تروریست ها و کشورهای حامی آنها به سرکردگی آمریکا و سعودی به وجود آمده است.هوشیاری انقلابی اقتضاء میکند که نگذاریم حواشی سیاسی ما را از هدف خدمت گذاری به ملت باز دارد.
او معتقد است که«امروز، روز ایستادگی و مقاومت؛ کار و تلاش برای حل مشکلات ملت است،‌صف واحدی که منبعث از غیرت دینی و انقلابی است، این صف واحد پاسخ با اقدامات دشمن است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز