روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
لبخند دوباره ۲ قاتل به زندگی

بخشش اولیای دم دو پرونده قتل کابوس مرگ را از زندگی دو اعدامی دور کرد.
متهمان در آخرین جلسه محاکمه با اظهار پشیمانی خواستار تخفیف در مجازات حبس شان شدند.
نزاع مرگبار با برادرزن
نخستین پرونده به نزاع منجر به قتل در اواخر تابستان ۹۲ برمی‌گردد. در این روز، دو مرد جوان در یکی از بازارهای تهران با هم درگیر شدند و یکی از آنها به نام داوود با ضربه چاقو به قتل رسید. با آغاز تحقیقات مشخص شد عامل قتل، شوهرخواهر مقتول است و آتش درگیری به دلیل اختلافات خانوادگی شعله‌ور شده بود.
وحید پس از دستگیری به قتل اعتراف کرد و به زندان افتاد. او چندی بعد در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد و در برابر درخواست قصاص اولیای دم گفت: «با همسرم اختلاف داشتم و همین مساله باعث شده بود زندگی‌مان با درگیری همراه باشد. روز حادثه برای خرید میوه به بازار رفته بودم که با برادرزنم داوود روبه‌رو شدم. او آنجا حجره دارد. سر اختلافات قبلی با هم درگیر شدیم و من با چاقو ضربه‌ای به او زدم. قصد قتل نداشتم و تقاضای بخشش دارم.»
در پایان دادگاه، متهم به قصاص محکوم شد و سه بار تا پای چوبه دار رفت اما سرانجام اولیای دم با دریافت مبلغی، رضایت دادند.
وحید در شعبه دوم دادگاه از جنبه عمومی جرم محاکمه شد و گفت: «ترس از اعدام باعث شد به بیماری قلبی مبتلا شوم. پس از حادثه همسرم از من طلاق گرفت و فرزند هشت ساله‌ام پیش پدربزرگش زندگی می‌کند. از اولیای دم بابت بخشش ممنونم و از قضات تقاضای تخفیف دارم. من از جرمی که مرتکب شدم پشیمانم.» حکم دادگاه بزودی صادر می‌شود.
قتل راننده وانت با قیچی
دومین پرونده مربوط به قتل یک راننده وانت با ضربه قیچی است. تیر ۹۰ درگیری منجر به قتل در یک کارگاه مبل‌سازی به کلانتری رباط‌کریم اطلاع داده شد.
پس از انتقال جسد مرد جوان به پزشکی قانونی، متهم به قتل که صاحب کارگاه بود شناسایی و دستگیر شد.
کریم در مقابل درخواست قصاص اولیای دم در جلسه دادگاه، گفت: «روز قبل از حادثه برای فرستادن مبل‌ها به خانه مشتری به مقتول زنگ زدم اما سر قیمت با هم به توافق نرسیدیم. من هم بار را به یک راننده دیگر دادم. روز بعد، مقتول به کارگاهم آمد و با عصبانیت گفت چرا بار را به من ندادی؟ درگیر شدیم و با سیلی به صورتم زد. نمی‌دانم چطور شد دست به یقه شدیم و با قیچی به او ضربه زدم.» کریم به قصاص محکوم شد و در حالی که در آستانه طناب دار قرار داشت، اولیای دم با دریافت دیه رضایت دادند.
متهم در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران از جنبه عمومی جرم محاکمه شد و گفت: «از شش سال پیش در زندانم و در این مدت از جرمی که مرتکب شدم پشیمانم. اولیای دم با بزرگواری مرا بخشیدند و حالا از قضات تقاضای تخفیف دارم.» متهم این پرونده به شش سال و سه ماه حبس محکوم شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز