روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
لزوم توجه به ذائقه گردشگران خارجی

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه در بعضی مواقع با تعصب تصمیم‌گیری می‌شود و ذائقه‌های گردشگر خارجی در نظر گرفته نمی‌شود گفت: مثلا باید ذائقه غذایی گردشگری که از چین به ایران سفر می‌کند در نظر گرفته شود زیرا آن گردشگر مکلف نیست از غذای سنتی ما استفاده کند.
او با اشاره به اینکه در حوزه گردشگری باید بتوانیم جاذبه‌ها را به‌ محصول تبدیل کنیم افزود: هر گردشگر انگیزه خاصی از سفر دارد، مثلا اگر گردشگری به‌عنوان گردشگری سلامت وارد کشور می‌شود به تاریخ و فرهنگ ایران کاری ندارد. باید داشته‌ها، ظرفیت‌ها و خواسته‌ها را با منطق کنار هم قرار دهیم تا بتوانیم یک برنامه صحیح را شکل دهیم.
محب‌خدایی تصریح کرد: باید کنار هم جمع شویم و ظرفیت‌ها را پویا کنیم، این پویایی می‌تواند پویایی اقتصادی و اجتماعی را به دنبال داشته باشد.
او با بیان اینکه در دنیا همواره مطرح می‌شود که گردشگری صنعت پیشران اقتصادی و به‌ نوعی چاه‌های نفت روی زمین است گفت: این ادعاها یک شعار نیست. صنعت گردشگری یک صنعت فرابخشی است، هیچ داشته‌ای از خود ندارد و یک کلمه هم‌افزاست.
معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بیان اینکه کشور ایران بر گردشگری حلال متکی است گفت: حتی کشورهایی که مسلمان نیستند نیز برای گردشگری حلال که مخاطب آن گردشگران مسلمان هستند برنامه‌ریزی می‌کند. باید به این نکته توجه کنیم که از هشت میلیارد جمعیت دنیا حدود یک میلیارد و نیم مسلمان هستند.
او افزود: وقتی یک گردشگران خارجی به معابد بودایی می‌رود و یک هفته زندگی آن‌ها را تجربه می‌کند به‌ دنبال بودایی شدن نیست بلکه به دنبال تجربه است. ما نیز می‌توانیم از این ظرفیت استفاده کنیم. ماه محرم سال گذشته شاهد این بودیم که بسیاری از گردشگران اروپایی برای دیدن برنامه‌های هیئت‌های عذارای ما به ایران آمدند تا از این آیین شناخت پیدا کنند. محوریت گردشگری تجربه و شناخت پیدا کردن و یک موضوع جدید را لمس کردن است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز