روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 684
  • 1,001
  • 1,357,023
لزوم توجه بیشتر به اصول ایمنی در مناطق مرکزی و تجاری تبریز

معاون خدمات شهری و اجرایی شهردارتبریز، برلزوم توجه ویژه به موضوع ایمنی در مناطق مرکزی و تجاری تبریز تاکید کرد.
به گزارش شهریار، علی مدبر در نشست شهردارتبریز با معاونان و مدیران شهرداری، با اشاره به وقوع حادثه آتش سوزی پلاسکو، از آن به عنوان یک بحران ملی یاد کرد و گفت: وقوع این حادثه، هشداری است برای تمامی مسوولین شهری تا به موضوع ایمنی در شهرها، با نگاه جدی تری توجه کنند.
وی افزود: دربند۱۴ ماده ۵۵ از قانون شهرداری ها، مسائل ایمنی و آتش نشانی برای مدیران سازمان ها و شهرداران مناطق تشریح شده است که این امر در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریزموجب فعالیت های بسیار خوبی شده است.
معاون خدمات شهری و اجرایی شهردارتبریز، اظهارداشت: با این حال، موقعیت محدوده تجاری و مرکزی تبریز به گونه ای است که باید بیش از پیش بر رعایت موارد ایمنی در آن جا، نظارت و تاکید شود.
مدبر در ادامه، به بند دیگری از قانون شهرداری ها پرداخت و تصریح کرد: طبق بند۲۰ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، با تاکید بر تشخیص مزاحمت های شغلی و رفع سدمعبر، امیدواریم شهرداران مناطق، در آستانه سال جدید به این حوزه رسیدگی بیشتری داشته باشند.
وی، در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان سیاست های اتخاذی این معاونت در زمینه اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: معاونت خدمات شهری، با درنظر گرفتن اصول اقتصاد مقاومتی، توانسته به راهکارهای موثری دست یابد.
معاون خدمات شهری خاطرنشان کرد: طبق بررسی های انجام گرفته مقررشده که در ۲۴۰پارک موجود در سطح شهر که در روزهای زمستان مراجعین کمی دارند، روشنایی به نصف تقلیل می یابد که بدین وسیله، ماهانه حدود یک میلیارد تومان در هزینه ها صرفه جویی می شود.
مدبر ادامه داد: همچنین در بخش خودروهای سبک، با واگذاری خدمات آن به بخش خصوصی، هزینه ها از سالانه ۴۲میلیارد تومان تا ۳ و نیم میلیاردتومان کاهش می یابد.
وی همچنین از مدیران عامل سازمان های آتش نشانی، پارک ها، مدیریت پسماند و خدمات موتوری خواست که در خرید ماشین آلات، به تجهیزات بحران و ماشین های برف روب اولویت دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز