روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 602
  • 1,097
  • 1,389,767
لزوم حمایت دولت از برندسازی در اقتصاد کشور

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم حمایت دولت از برندسازی دراقتصاد کشور گفت:اصلاح ساختار سازمانی لازمه کاهش بهای تمام شده بخش تولید است.
معصومه آقاپورعلیشاهی اظهار داشت: برای حضور موفق تولیدات در بازارهای بین‌المللی باید به سه مؤلفه کاهش بهای تمام شده، تمایز و تمرکز در بخش تولید توجه جدی شود.
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اصلاح ساختار سازمانی در کاهش بهای تمام شده تولید تاثیرگذار است و باید توجه داشت هزینه سربار مانند حمل و نقل و گمرک همچنین هزینه ثابت در بخش تولید، بالا است.
وی با تاکید بر لزوم حمایت دولت از برندسازی در اقتصاد کشور افزود: بالا بودن هزینه‌های صادراتی در کشور از دیگر عوامل و موانع برای حضور موفق در بازارهای بین‌المللی است.
وی افزود: اگر بهره‌وری در اقتصاد کشور ارتقا یابد بطور طبیعی هزینه‌های ثابت کاهش می‌یابد، بنابراین بالا رفتن قیمت تمام شده مانع از رقابت کالاهای ایرانی با کالاهای مشابه خارجی می‌شود.
تولید محصولات با کیفیت
با صنعتی‌کردن بخش کشاورزی
آقاپور‌علیشاهی تصریح کرد:در حال حاضر دارایی‌ها ثابت متعلق به اشخاص یا شرکت‌ها بوده این در حالی است که دارایی‌ها مذکور باید به صورت دارایی جاری در خدمت تولید باشد.باید بخش تولید روی چند فعالیت مشخص تمرکز داشته باشد و به‌صورت هدفمند با ارائه یارانه از این بخش‌ها حمایت شود تا برندسازی در این رابطه صورت گیرد.با توجه به اقلیمی که در جمهوری اسلامی است، می‌توان با صنعتی‌کردن بخش کشاورزی زمینه تولیدات محصولات باکیفیت را برای رقابت در بازارهای جهانی فراهم کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز