روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۶/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 208
  • بازدید دیروز: 1,022
  • کل بازدید ها: 796,224
لزوم حمایت ویژه دولت از قطعه سازان خودرو

رئیس اتاق بازرگانی تبریز گفت: با وجود تمام فشارها، مدیران صنعت قطعه سازی و خودروسازی آذربایجان شرقی با تلاش های خود توانسته اند این صنعت مادر را سر پا نگه دارند، ولی برخی هم در میدان رقابت با خسارات زیادی مواجه شده است.
صمد حسن زاده در گفت وگو با خبرنگاران افزود: آذربایجان شرقی از سال ها پیش قطب قطعه سازی در کشور است و واحد های بزرگ قطعه سازی در این استان فعالیت کرده است.
وی با اشاره به پتانسیل های موجود در استان اظهار داشت: همیشه پتانسیل بسیار بزرگی در استان آذربایجان شرقی در حوزه قطعه سازی وجود داشته و قطعات کارخانجات بزرگ خودروسازی کشور را واحدهای قطعه سازی این استان تامین کرده است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی تبریز به سیاست های غلط در صنعت خودروسازی اشاره کرد و گفت: در سال های گذشته سیاست هایی نادرستی درباره این صنعت اعمال شد و حمایت های کمتری از این حوزه انجام شد و برخی مسئولین شرکت های خودروساز و همچنین وزارت صنعت و معدن کم توجهی هایی به این حوزه در آذربایجان شرقی داشتند.
صمد حسن زاده به سرمایه گذاری های کلان در صنعت قطعه سازی آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: با این وجود در سال های گذشته اکثر سرمایه گذاری ها در صنعت خوردوسازی کشور به جای تبریز در سایر استان های غیر مستعد انجام شد.
وی اذعان داشت: این سیاست ها به همراه موازی کاری های اعمال شده باعث شد این استان ها تبدیل به واحدهای قطعه سازی شوند و حتی این مسئله باعث تضعیف شدن صنعت قطعه سازی در آذربایجان شرقی شده است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز به تلاش مدیران صنعت قطعه سازی تبریز برای جبران کمبودها اشاره کرد خاطرنشان کرد: جای تقدیر دارد از این کارآفرین هایی که در این وضعیت اقتصادی در حوزه قطعه سازی اشتغال زایی کرده اند و به استان درآمد زایی می کنند. مدیرانی که در این حوزه در حال تلاش هستند باید با تمام قوا به کار خود ادامه دهند و حتما این افراد سعی کنند قیمت تمام شده قطعات خود را پایین بیاورند و این در حالی باشد که کیفیت را بالا می برند و از تکنولوژی روز دنیا استفاده می کنند.
وی در پایان گفت: در کنار این فعالیت ها بایستی دولت و بانک ها از واحدهای صنعتی به خصوص صنعت قطعه سازی حمایت کنند تا در این بازار رقابتی بین کشورهای خارجی و تولیدگران داخلی این صنعت سرپا بیاستد و شاهد موفقیت های بیشتر این صنعت در کشور باشیم.
این گزارش می افزاید؛ همایش قطعه سازان و ماشین سازان تبریز ۲۰۱۸ به همت اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تبریز، انجمن مدیران صنایع آذربایجان شرقی و انجمن ماشین سازان و قطعات خودروی تبریز دهم اسفند ماه امسال در هتل کایا لاله پارک تبریز برگزار می شود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز