روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 632
  • بازدید دیروز: 511
  • کل بازدید ها: 467,970
لزوم رعایت استانداردهای معماری و شهرسازی در ساخت و ساز روستایی

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی بر لزوم رعایت استانداردهای معماری و شهرسازی در ساخت و ساز روستایی تاکید کرد.
حافظ باباپور در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت زمینه سازی جهت دستیابی به عمران و توسعه یکپارچه و همه جانبه روستایی اظهار داشت: بنیاد مسکن برای حصول اطمینان از رعایت تمامی شاخص ها و استانداردهای معماری و شهرسازی در ساخت و ساز روستایی و ارتقای کیفیت و دوام واحدها ساخته شده، بر تمامی مراحل نظارت داشته و خدمات فنی و مهندسی ارائه می کند.
وی در ادامه افزود: جلوگیری از ساخت و سازهای غیر اصولی و غیر مجاز، افزایش کیفیت ساخت و سازهای روستایی، دسترسی روستائیان به خدمات فنی و مهندسی، تامین زمین های لازم برای عمران و نوسازی روستاها، هدایت توسعه کالبدی و نظم دهی به گسترش فیزیکی روستاها از اهداف مورد نظر در این فعالیت است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی تفکیک اصولی زمین و رعایت استانداردها و ضوابط فنی مندرج درطرح هادی، ایجاد انگیزه سکونت و فعالیت برای روستائیان و حمایت از خانوارهای روستایی فاقد زمین برای احداث مسکن را از دیگر اهداف این طرح برشمرد.
وی تملک قانونی اراضی ملی و دولتی در محدوده روستاها را یکی از وظایف بنیاد مسکن دانست و گفت: اراضی تملکی پس از تهیه طرح تفکیکی بر اساس طرح هادی و آماده سازی اولیه، فازبندی و اولویت بندی شده و کاربری های عمومی به دستگاه های اجرایی مربوطه و قطعات مسکونی نیز به متقاضیان واجد شرایط و نیازمند واگذار می شود.
باباپور در پایان تصریح کرد: طرح بهسازی روستاهای نمونه نیز طرحی است که تمامی پروژه‌ های عمرانی مورد نیاز روستا را شامل و براساس آن زمینه‌های لازم برای توسعه سایر بخش ها از جمله اشتغال و معیشت روستائیان فراهم می شود و مجموعه اقدامات اجرایی که در روستاهای نمونه انجام می‌ شود بر مبنای سند توسعه روستا (طرح هادی) صورت می‌ گیرد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز