روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 926
  • 1,139
  • 1,384,233
لزوم ساماندهی صندوق های صدقات تبریز؛ تبریز گدایان آهنی نمی خواهد

فرماندار تبریز گفت: تبریز سبقه روشنی در ساماندهی فقرزادیی و جمع آوری گدایان از سطح شهر دارد، ساماندهی صندوق های صدقات نباید وقفه ای بر اساس طرح اندازند! شهر بدون گدا را با گداهای آهنی نا زیبا نکنیم.
جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی تبریز با حضور جمعی از فعالان حوزه فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی و ورزشی به ریاست “رحیم شهرتی فر” فرماندار تبریز برگزار شد.
“رحیم شهرتی فر” در این جلسه با اشاره به اهمیت موضوع تبریز ۲۰۱۸ و برنامه ریزی های مدونی که به صورت مصوبه های مجزا در دستور کار ستاد اجرایی خدمات سفر استان قرار گرفته است، گفت: همانطور که مستحضر هستید تبریز در سال جاری به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی انتخاب خواهد شد، این مهم برای شهری به قدمت تاریخ قطعا بسیار حائز اهمیت است، چراکه مواریث تاریخی، فرهنگ و هنری تبریز به آگاهی ملل مختلف خواهد رسید و درهمین راستا برنامه های مدونی که از سوی ارگانهای مختلف ارائه خواهد شد بسیار مهم است.
شهرتی فر با تاکید بر لزوم انتخاب مکانی امن و معتبر برای گردشگران و مسافران استانی، عنوان کرد: طلیعه مسافران کثیر در حال حاضر در سطح استان و شهر تبریز به صورت آشکار دیده می شود، به همین دلیل از اصحاب رسانه که در اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم محترم استان نقش حائز اهمیتی را دارند خواستاریم تا با آگاهی بخشی لازم به مردم و همچنین گردشگران و مسافران در جهت اقامتهای امن خود تلاش خود را در این راستا بیافزایند، چراکه مراکز اقامتی که بدون اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی به پذیرش گردشگران و مسافران می پردازند امنیت مسافران را تحت الاشعاع قرار میدهند، به همین دلیل مراکز اقامتی بدون مجوز باید در جهت اخذ مجوز به صورت عاجل اقدامات لازم را انجام دهند، در غیر این صورت برخورد قانونی شدیدی را متحمل خواهند شد.
در راستای تسهیل خدمات گردشگری استان “رامین اسبقی” رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تبریز با معرفی کمیته های تشکیل شده جهت فعالیت ها و برنامه های تبریز ۲۰۱۸ اظهار کرد: طی جلسه تخصصی ستاد اجرایی خدمات سفر که مورخ ۱۶ خرداد سال جاری با ریاست “محمدصادق پورمهدی” تشکیل شد، مصوبات و برنامه های لازم جهت تبریز ۲۰۱۸ مورد بررسی قرار گرفت، البته لازمه پیشرفت این روند همکاری تمامی دستگاه ها و ارگان های دولتی و خصوصی است.
وی ادامه داد: از جمله کمیته های تشکیل شده ای که اهداف ارائه خدمات را نظیر نوروز ۹۶ بر عهده دارند، کمیته حمل و نقل و ترافیک، امداد و نجات، انتظامی و امنیتی، اسکان و رفاه، نظارت و تنظیم بازار، ارزیابی عملکرد، خدمات بهداشتی و زیست محیطی، تبلیغات، برنامه ریزی آمار، فزهنگی و مذهبی، است که انتظار ما از عوامل این کمیته ها شناسایی نقاط قوت و ضعفی عملکرد گذشته خود در نوروز ۹۶ خواهد بود تا با ارزیابی آن فعالیت خود را در راستای برنامه های تبریز ۲۰۱۸ به صورت بهینه ارائه دهند.
اسبقی با اشاره به وضعیت نامناسب برخی از معابر ورودی شهر تبریز، افزود: متاسفانه برخی از معابر ورودی شهر تبریز چهره مناسبی ندارد، از جمله معابر ورودی که با قرارگیری دستفروشان و برخی از کسبه در کنارگذر اتوبان نمایی ناخوش را حاصل کرده مسیر تبریز، اذرشهر است. درخواست ما ازفرمانداری محترم تبریز ایجاد جلسه ویژه ای در راستای ساماندهی این موارد و بهبود وضعیت معابر وروی تبریز در راستای تبریز ۲۰۱۸ است.
وی با اشاره به “بازار تاریخی تبریز” که یکی از مهم ترین ابنای تاریخی و فرهنگی استان است، اظهار کرد: درخواست اصلی سازمان میراث فرهنگی استان از فرمانداری محترم بررسی و قرارگیری مسائل بازار تبریز در اولویت کاری است، همان طور که مستحضر هستید با توجه به اتفاق بزرگ ۲۰۱۸ تبریز، لازمه تداوم و پذیرش بالای گردشگر دراین مکان، فعالیت کسبه در روزهای تعطیل می باشد، لذا خواستار آن هستیم تا با همکاری فرمانداری محترم و کسبه بازار این مهم را که در نوروز سال جاری به صورت فعالیت۳۰ درصدی کسبه در روزهای تعطیلی انجام شد، ادامه یابد تا ارائه خدمات به گردشگران محترم به صورت ارزنده تر محقق شود.
اسبقی در پیان عنوان کرد: یکی دیگر از برنامه های کمیته فرهنگی و اجتماعی تبریز ۲۰۱۸ این است که تمامی برنامه های بین المللی ورزشی کشور را در تبریز برگزار و یا در تمامی مسابقات لوگوی تبریز ۲۰۱۸ را در سراسر کشور در میادین مسابقه نصب کنند./نصر

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز