لزوم مدیریت مصرف سوخت در ساختمان‌ها و مراکز دولتی

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی بر لزوم توجه جدی به مدیریت مصرف سوخت در ساختمان‌ه، مراکز دولتی، مدارس و دانشگاه‌ها تاکید کرد.
رحیم شهرتی‌فر در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهر تبریز، اظهار داشت: مسئله کاهش آلودگی کلانشهرها جزو سیاست‌های جدی دولت تدبیر و امید بوده و در استان آذربایجان‌شرقی هم مسئله کاهش آلودگی کلانشهر تبریز به جد دنبال می‌شود.
وی افزود: قبل از سال ۹۲ وضعیت آلوگی تبریز جزو مسائل نگران کننده استان به شمار می‌رفت که علت اصلی آن اگرچه خارج از اراده مسوولان بود ولی بخشی از آلودگی هم به علت توزیع سوخت غیر استاندارد بنزین و گازوئیل، مصرف نفت گاز در نیروگاه تبریز و تعدد خودروها ایجاد می‌شد.
شهرتی‌فر در عین حال خاطرنشان کرد: مسئله وارونگی هوا در فصل سرما هم مزید بر علت شده بود تا آلودگی هوای تبریز کاملا نگران کننده شود.
معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در وضعیت فعلی تلاش می‌کنیم سوخت بنزین یورو ۴ ما بیشتر شود، افزود: نفت گاز برای شرکت اتوبوس‌رانی زیر ۵۰ پی پی ام توزیع می شود در حالی که قبلا بیشتر بود.
این مسئول ابراز داشت: کار گروه ترافیک و حمل نقل تدابیری اندیشیده است که کمترین توقف را در هسته مرکزی شهر داشته باشیم؛ ضمن اینکه در پتروشیمی و پالایشگاه تبریز هم پروژه‌های مطلوبی برای کاهش آلودگی هوا در حال اجرا است.
شهرتی‌فر با بیان اینکه لازم است توسعه فضای سبز مورد توجه قرار گیرد، افزود: در حال حاضر سیاستگذاری ما در جهت تعطیلی مدارس و ادارات در مواقع مقتضی و مدیریت صحیح وزش باد است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از