روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 478
  • 761
  • 1,333,179
لزوم هماهنگی و هم‌افزایی مجموعه‌های خدمت‌رسان در تبریز ۲۰۱۸

شهردار تبریز گفت: در آستانه رویداد مهم «تبریز ۲۰۱۸» بخش‌های مختلف شهر نیازمند برخی اقدامات اساسی است اما شهرداری برای پوشش تمام نیازهای شهر، اختیارات محدودی دارد.
به گزارش شهریار، صادق نجفی در شورای مدیران شهرداری تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: شهرداری تبریز، در حالی، به درستی به عنوان متولی اصلی «تبریز ۲۰۱۸» مطرح شده که اختیارات شهرداری در پوشش برخی ضرورت‌ها، بسیار محدود است.
وی تصریح کرد: تقویت روشنایی عمومی و ایجاد شبکه زیرزمینی برق‌رسانی، از ضرورت‌های مهمی است که ارتباط مستقیم با پذیرش گردشگر دارند؛ اما متاسفانه در این خصوص، شاهد اقدام چشمگیری نبوده‌ایم.
شهردار تبریز با بیان این‌که معضل فاضلاب، هنوز در بسیاری از محلات، مسیرها و میادین بارز است، گفت: فرسودگی سیستم فاضلاب، علاوه بر معضلات زیست‌محیطی و بهداشتی، از عوامل اصلی تخریب آسفالت توسط شرکت‌های تاسیساتی است.
وی متذکر شد: در عرف رایج شهروندی، عامل این نارضایتی‌‌ها، همیشه شهرداری است، این در صورتی است که شهرداری موظف است طبق دستورالعمل، برای ترمیم تاسیسات زیرزمینی، آسفالت را در اختیار شرکت‌های خدماتی قرار دارد.
نجفی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر، بازسازی اتوبان پاسداران، به عنوان کنارگذر شمالی شهر، بخشی از توان عمرانی شهرداری تبریز را صرف خود کرده‌ و با هزینه‌گذاری‌های هنگفت و عملیات پیچیده، سریال تصادفات سریالی این مسیر شریانی را به طرز چشمگیری کاهش داده است؛ اما در مورد اتوبان کسایی که کنارگذر جنوبی شهر است، اوضاع متفاوت است.
شهردار تبریز تصریح کرد: این مسیر با توجه به معضلات ساختاری و روشنایی، هر هفته شاهد تصادفات اسف‌بار است، اما شهرداری، جز برخی اقدامات جزئی، قانوناً نمی‌تواند در این اتوبان ورود پیدا کند و از سوی دیگر، متولی دولتی نیز با محدودیت‌هایی برای تقویت این مسیر برخوردار است.
وی پیشگیری از تغییر کاربری‌های فضای سبز را از مهم‌ترین اقدامات شهرداری در سال‌های اخیر خواند و گفت: با مطالعه فضای کلی شهر، به جرات می‌توان گفت موقعیت‌ها و فرصت‌های مختلفی برای توسعه فضای سبز و افزایش بافت‌های تاریخی بارز است، اما جهت‌دهی این موقعیت‌ها به سمت کاربری‌های عمومی، نیازمند بسترها و حمایت‌های قانونی است.
نجفی با اشاره به این‌که مدیریت واحد شهری، می‌تواند پایان‌بخش بلاتکلیفی‌های شهرها باشد، اظهار داشت: شهرداری، مصمم به پاسخ‌گویی به انتظارات فراگیر شهروندان است، اما در نبود همکاری و با دست بسته، نمی‌توان به تمام توقعات پاسخ داد.
شهردار تبریز بر لزوم هماهنگی و هم‌افزایی نهادهای متولی تبریز ۲۰۱۸ تاکید کرد و یادآور شد: دستاوردهای سال‌های اخیر مدیریت شهری، مرهون همدلی و هماهنگی مدیریت شهری و استانی است؛ با این حال با توجه به چشم‌انداز مهم تبریز ۲۰۱۸، انتظار می‌رود برخی اقدامات از سوی مجموعه‌های خدمت‌رسان، با سرعت بیشتری پیگیری شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز