روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
لزوم ورود سیستم های مدرن و تکنولوژی های پیشرفته به مدیریت پسماند شهری

رئیس کمسیون توسعه پایدار و محیط زیست شورای شهر تبریز با حضور علیرضا اصغری مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند ، از عملکرد سازمان و مرکز دفن فنی مهندسی بازدید کرد.
به گزارش شهریارنیوز ، سعید نیکو خصلت ضمن تقدیر از عملکر و اقدامات قابل تحسین سازمان ، افزود : طی بازدیدی که از مرکز دفن و تصفیه خانه شیرابه داشتیم ، کنترل شیرابه و بی خطر سازی آن به نحو احسن انجام می گیرد و طبق طراحی متخصصین و کارشناسان سازمان در خصوص مِتد کاسه ای لندفیل ، شیرابه نفوذ و خطری برای آبهای سطحی ندارد .
وی اظهار کرد : زیر ساخت های انجام گرفته در مرکز دفن و همچنین فضای سبز موجود و در حال توسعه ، قابل توجه بوده و اقدامات مهم محیط زیستی در مرکز دفن فنی مهندسی انجام پذیرفته است.
رئیس کمسیون توسعه پایدار و محیط زیست شورای اسلامی تبریز گفت : باید سیستم های مدرن و تکنولوژی های پیشرفته ای را وارد بخش مدیریت پسماند شهری کرد که خوشبختانه سازمان مدیریت پسماند پیشرو در انتقال تکنولوژی های مدرن و روز دنیا است.
نیکو خصلت اذعان داشت : هر چه سریع تر باید به استراتژیک بهره وری از پسماندهای شهری و چگونگی تبدیل آن به انرژی های پاک و مواد شیمیایی و نیروی قابل استفاده در صنعت برسیم .
وی ضمن تشکر از برنامه ریزی های دقیق و اقدامات انجام گرفته در خصوص آموزش شهروندی ، افزود :
مرکز دفن فنی مهندسی از اهمیت بالایی در خصوص تحقیق علمی و مرکز آموزشی برخوردار است و از این رو ، از تمامی تشکل های مردم نهاد و آموزش پرورش درخواست داریم تا با بازدید از مرکز دفن فنی مهندسی ، ضمن بهره مندی از تکنولوژی های روز و موجود در تصفیه خانه شیرابه ، شاهد فعالیت و تلاش های شبانه روزی کارشناسان و متخصصان مرکز دفن باشند .
وی در پایان گفت : دغدغه اساسی سازمان مدیریت پسماند این است که برنامه ریزی دقیق برای مدیریت پسماندهای شهری در آینده داشته باشند که این امر به صورت هدفمند توسط کارشناسان سازمان در حرکت است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز