روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
لغو کنسرت «لرد» در اعتراض به رژیم صهیونیستی

خواننده جوان نیوزیلندی که در اعتراض به سیاست‌های رژیم صهیونیستی برنامه کنسرتش در تل‌آویو را لغو کرده با فشارهایی برای عوض کردن تصمیمش روبه‌رو است.
«لرد» هنرمند جوانی که قرار بود ۵ ژوئن در تل‌آویو کنسرت اجرا کند در پاسخ به فراخوان مردم و هنرمندان برای بایکوت رژیم صهیونیستی اجرای کنسرتش را لغو کرد.
این خواننده با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد با توجه به این که شمار زیادی نامه و پیام دریافت کرده که از وی خواسته‌اند برای همراهی با مردم فلسطین این کنسرت را لغو کند، به این نتیجه رسیده است که بهترین تصمیم همین است.
این در حالی است که برخی چهره‌ها نیز تلاش دارند تا وی را از این تصمیم منصرف کنند. رزن بار بازیگر و کمدین آمریکایی از چهره‌هایی است که این تصمیم لرد را غلط خوانده و خواستار تجدیدنظر در آن شده است.
لرد برای معرفی آلبومی به نام «ملودرام» که به عنوان بهترین آلبوم از سوی رای‌دهندگان جوایز گرمی نامزد دریافت جایزه شده، مجموعه کنسرت‌هایی به همین نام را برنامه ریزی کرده و توری جهانی را پیش روی دارد.
لرد در پاسخ به نامه‌ای سرگشاده که از او خواسته شده بود از آنجا که سرزمین مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی اشغال شده در آنجا برنامه اجرا نکند، کنسرتش را لغو کرد.
این ماجرا از پنجشنبه پیش شروع شد که ستاره ۲۱ ساله موسیقی پاپ در صفحه توییتر خود اعلام کرد در حال بررسی تمام گزینه‌ها برای گرفتن تصمیم درست در این باره است.
نامه سرگشاده دو زن نیوزیلندی فلسطینی و یهودی به اخذ این تصمیم کمک کرد. این دو شهروند نیوزیلند در نامه خود اشاره کردند که امروز میلیون‌ها انسان علیه سیاست‌های اسراییل ایستاده‌اند؛ سیاست‌هایی که به معنی ظلم، پاکسازی قومی، نقض حقوق بشر و آپارتاید است.
آنها در نامه خود به موثر بودن این تحریم‌ها در پایان دادن به آپارتاید در آفریقای جنوبی اشاره کردند و از وی خواستند تا با اخذ این تصمصیم روح آزادی‌خواهانه نیوزیلند را به جهان نشان دهد.
راجر واترز و کن لوچ از جمله چهره‌های برجسته‌ای هستند که در کنار ده‌ها هنرمند دیگر، پیشتر به این درخواست عمل کردند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز