روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 374
  • 1,001
  • 1,358,531
لــزوم افـزایـش یـارانـه خانوارهای کارگری

معصومه آقاپورعلیشاهی، درباره نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد سال آینده کارگران، اظهار داشت: اینکه دستمزد کارگران با هزینه‌های معیشت متناسب نیست یک واقعیت است که باید به این موضوع رسیدگی شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:در دهه اخیر نرخ تورم با رشد قابل توجهی روبرو شد و افزایش سالانه دستمزد کارگران نتوانست تناسبی بین درآمد کارگران با هزینه‌های یک خانوار کارگری ایجاد کند.
نماینده مردم شبستر در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: به طور طبیعی باید شرایط دستمزد خانوارهای کارگری به نحوی باشد که بتوانند حداقل معیشت و مسکن مورد نیاز را تأمین کنند، البته این حداقل محسوب می‌شود چرا که باید هدف، فراهم کردن رفاه برای خانوارها باشد.
آقاپور علیشاهی، با اشاره به اظهارات وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی مبنی بر عدم افزایش حدود ۷۷ درصدی دستمزد کارگران در ۵ سال گذشته متناسب با تورم، تصریح کرد: در هر صورت باید دستمزد کارگران متناسب با هزینه‌ها باشد، اما اگر بار افزایش حقوق تنها روی دوش کارفرما باشد با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و افزایش قیمت ارز، بخشی از بنگاه‌های اقتصادی توان ادامه فعالیت را نخواهند داشت.
معصومه آقاپورعلیشاهی تصریح کرد:مقرر شده بود از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی به بخش تولید کمک شود، اما این مهم صورت نگرفت، بنابراین با توجه به شرایط مذکور برای تقویت اقتصاد خانوارهای کارگری یک راهکار این است که یارانه خانوارهای کارگری افزایش یابد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: یکی از راهکارهای دیگر برای افزایش مناسب دستمزد کارگران، ارائه یارانه به بخش تولید و ایجاد ثبات در بازار ارز است تا حداقل بخش تولید رونق یابد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز