روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۴/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 540
  • 0
  • 1,098,620
ماجرای دستبوسی آقای نماینده

یکی از جامعه شناسان معاصر که کارهایش بن مایه مردم شناسانه هم دارد معتقد است انسان ها دو نوع زندگی دارند.
او با تشبیه زندگی افراد به صحنه تئاتر میگوید: بخش نخست زندگی در خلوت خود که علی القاعده بدون پیرایش و صادقانه است و بخش دوم زندگی، در روی صحنه تئاتر برای انسان ها معنی می یابد.
در واقع انسان ها بر روی پرده نمایش تئاتر که قرار گرفتند(حضور در جامعه ) شروع میکنند به نقش هایی که ار قبل آماده کرده و یا تمرین نموده اند .
با این مقدمه برویم سراغ اصل مطلب. یکی از نمایندگان اصولگرای مجلس در جلسه رای اعتماد به ۴ وزیر اقتصادی دولت ، در مصافحه با رییس جمهور اقدام به دست بوسی از حسن روحانی نمود.
اما همچنانکه اروینگ گافمن در کتاب نمود خود در زندگی هم می گوید وقتی انسان ها خود خویش هستند و یا وقتی مطمئنند کسی مراقب آنها نیست رفتارهای ذاتی خویش را بروز می دهند .
با این تعبیر آقای نماینده هم که اطلاعی از رصد دوربین ها نداشت، دم را غنیمت میبیند و خویشتن خویش را عرضه می نماید.
اما داستان وقتی جالب تر میشود که بدانیم ماجرای استخدام بدون ضابطه دختر ایشان در وزارت نفت مدت ها بر سر زبان ها بود و بعد از مدتها تکذیب ، بالاخره این وزیر نفت بود که با پذیرش استخدام دختر این نماینده ماجرا را وارد فاز جدی تری نمود .
برای اینکه کمی بیشتر بتوانیم بر تفاوت روی صحنه و پشت صحنه تمرکز کنیم و بدانیم یکی از دلایل عدم موفقیت ما ایرانیها این فاصله دو موقعیت است، بد نیست بدانیم آقای نماینده از اعضای کمیسیون مبارزه با فساد مجلس هستند .
بدون اینکه بخواهیم بر پیچیدگی موضوع اضافه کنیم کافی است توجه کنیم متاسفانه بسیاری از رفتارهای بخشی از نمایندگان نقش های روی صحنه است که با نقش هایی که در پشت صحنه ایفا میکنند گاه متناقض است و همین فاصله معنی دار رفتارهای رو و پشت صحنه است که اثربخشی نهادهای نظارتی مانند مجلس را به پایین ترین حد ممکن رسانده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز