روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
مافیای آموزشی مانع حذف کنکور است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به گردش مالی بالای موسسات کنکوری گفت: مافیای موجود در حوزه آموزشی مانع اجرای قانون حذف کنکور می شود.
غلامرضا کاتب با اشاره به لزوم اجرای قانون حذف کنکور، گفت: مافیای موجود در حوزه آموزشی از جمله آنهایی که در موسسات کنکور هستند اجازه اجرای قانون حذف کنکور را نمی‌دهند و به طور مثال یکی از موسسات آموزشی طی قرادادی برای پخش آگهی و تبلیغات در دوره یک ماهه پخش مسابقات جام جهانی ۳۲ میلیارد تومان به سازمان صداوسیما داده است.
نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی افزود: مبالغ پرداختی از سوی موسسات برای تبلیغات نشان دهنده درآمدهای هنگفت این موسسات است؛ از آنجایی که موسسات آموزشی درآمدهای بسیاری از برگزاری کلاس‌ها، امتحانات و… دارند طبیعتا اجازه اجرای قانون حذف کنکور را نمی‌دهند.
کاتب با بیان اینکه براساس قانون مصوب سال ۹۲ باید ۸۵ درصد ورودی دانشگاه‌ها براساس سوابق تحصیلی انجام شود؛ عنوان کرد: براساس این قانون تمام دستگاه‌ها مکلفند اقدامات لازم برای تحقق این قانون را انجام دهند.
وی با بیان اینکه برخی مطرح می‌کنند طی نظرسنجی‌های انجام شده ۸۵ مردم خواهان برگزاری کنکور هستند، ادامه داد: با نظرسنجی‌های انجام شده در صداوسیما نمی‌توان قانون را لغو کرد؛ قانون باید مجاری خود را طی کند کارشناسان و موسسات کنکوری نمی‌توانند برای اجرای قانون تصمیم بگیرند؛ البته به نظر می‌رسد این نظرسنجی‌ها بیشتر نظرسازی است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از موسسات کنکوری سالانه مبلغی حدود ۴۰۰ میلیارد تومان گردش مالی دارند، تاکید کرد: موسسات کنکور سعی می‌کنند با جوسازی مانع اجرای قانون شوند؛ مردم می‌توانند نظر دهند اما نمی‌توان با نظرسنجی قانون را زیر سوال برد در صورت لزوم می‎توان آن را اصلاح کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز