روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 997
  • 744
  • 1,383,165
مامور فداکار زندگی بخشید

مامور جوان پلیس در اقدامی خداپسندانه به‌دنبال مرگ مغزی دختر ۱۵ ساله‌اش، در ماه مهمانی خدا اعضای بدن او را به چهار بیمار هدیه کرد. روح‌الله آغوشانی ۳۸ ساله صاحب دختر ۱۵ ساله و دو پسر ۹ و دو ساله بود. او که یکی از ماموران انتظامی تهران بزرگ است، اوایل خرداد امسال همراه همسر و سه فرزندش برای دیدار با خانواده‌اش به شهرستان رفته بود. آنها صبح روز ۴ خرداد در حال بازگشت به تهران بودند که خودروی تیبای آنها در جاده سمنان ـ دامغان واژگون شد. همسر ۳۵ ساله او به نام خدیجه و دختر ۱۵ ساله‌اش زهرا در این تصادف مصدوم و روانه بیمارستان شدند که ساعاتی بعد خدیجه به‌دلیل شدت صدمات فوت کرد. تلاش پزشکان برای نجات زهرا ادامه داشت تا این‌که سه‌شنبه هفته گذشته پزشکان اعلام کردند زهرای نوجوان مرگ مغزی شده و دیگر امیدی به بازگشت او به زندگی نیست. پدر با شنیدن حرف‌های پزشکان که امکان اهدای بدن او وجود دارد، تصمیم مهم خود را گرفت و رضایت داد چهار عضو بدن یگانه دخترش در ماه مهمانی خدا در واحد فراهم‌آوری اهدای عضو بیمارستان سینای تهران به چهار بیمار اهدا شود .
روح‌الله آغوشانی، پس از این تصمیم مهم زندگی‌اش گفت: ساعت ۹ چهارم خرداد امسال همراه همسر و سه فرزندم به سمت تهران حرکت کردیم. در محورسمنان ـ دامغان آفتاب تندی به چهره‌ام خورد. یک لحظه نتوانستم خودرو را کنترل کنم و خودرو واژگون شد. همسرم و زهرا در این تصادف مصدوم شدند. با حضور امدادگران اورژانس در محل تصادف آن دو را به بیمارستان دامغان منتقل کردیم.همسرم بعد از دو ساعت فوت کرد. اما همچنان پزشکان تلاش می‌کردند جان دختر نوجوانم را نجات دهند. بعدا او را به بیمارستانی در سمنان منتقل کردند. چند روزی که او آنجا بود کمی حالش رو به بهبود رفت اما بعد از چند روز دوباره حالش بد شد. سرانجام صبح سه‌شنبه ۹ خرداد پزشکان به من اعلام کردند دخترم مرگ مغزی شده و دیگر امیدی به بازگشت او نیست.
مامور ۳۸ ساله پلیس افزود: بعد از این که متوجه شدم امیدی به زنده بودن دخترم نیست، در مقابل تصمیم مهمی قرار گرفته بودم. سرانجام یاد حرف‌های دخترم افتادم که همیشه با من و مادرش درباره اهدای عضو حرف می‌زد و می‌گفت؛ اگر حادثه‌ای برایش رخ داد و مرگ مغزی شد، اعضای بدنش را اهدا کنیم. خودم و همسرم نیز همیشه از دخترم می‌خواستیم اگر برای ما حادثه‌ای و مرگ مغزی رخ داد، به خواسته قلبی‌مان عمل کند و اعضای بدنمان را اهدا کند. یادم می‌آید مدتی پیش تلویزیون یک فیلمی درباره اهدای عضو پخش کرد که هر سه نفرمان بعد از دیدن آن فیلم تصمیم قطعی خودمان را گرفتیم.فردی که مرگ مغزی می‌شود دیگر امیدی به زندگی‌اش نیست اما اگر اعضای بدن او در زمان طلایی به بیمار یا بیمارانی اهدا شود، آنهایی که سال‌هاست با مرگ دست و پنجه نرم می‌کردند، شاید نجات یابند و زنده بمانند. چه تصمیمی بهتر از این که هدیه‌بخش زندگی ای باشی که خداوند آن را به ما هدیه کرده است.
پدر داغدیده ادامه داد: بعد از این‌که متوجه شدم زهرا مرگ مغزی شده، نزد پزشک بیمارستان رفتم و اعلام کردم برای رضای خداوند و شادی روح دخترم و خواسته قلبی او که اهدای عضو بود، می‌خواهم اعضای بدنش را اهدا کنم.
برگه‌های رضایتنامه را امضا کردم و روز بعد پیکر دخترم به واحد فراهم‌آوری پیوند اعضای بیمارستان سینای تهران منتقل شد و در آنجا کبد، دو کلیه و قلب مهربان دخترم به چهار بیمار اهدا شد.
وی گفت: از این که می‌‌بینم زهرایم نجات پخش چهار نفر شده خیلی خوشحالم. می‌دانم زهرا و مادرش از این تصمیمی که گرفته ام راضی‌اند. امیدوارم گیرندگان عضو بخوبی از اعضای بدن زهرا نگهداری کنند. اگر شرایط مهیا شد می‌خواهم با آنها ملاقات کنم، بخصوص فردی که قلب دختر مهربانم در سینه او می‌تپد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز