روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 175
  • 665
  • 997,583
مبارزه با مفاسد اقتصادی نیازمند شفاف‌سازی در کشور است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نمی‌توان انکار کرد که در هیچ کشوری شفافیت مالی وجود ندارد، اما اگر در کشوری مسائل مالی شفاف‌سازی نشود فساد اقتصادی در همان کشور به‌طور یقین وجود دارد.
آیت‌الله هاشم هاشم زاده هریسی در دیدار با مسئولان شهرستان هریس با اشاره به اظهارات برخی مسئولین در مورد مبارزه جدی با فساد اقتصادی در کشور، گفت: اصلی‌ترین و مهم‌ترین عامل مبارزه با فساد اقتصادی در کشور، شفاف‌سازی است با این سیاست و رویکرد حتی اگر کسی هم به‌حق مردم دست‌درازی کرد کاملاً مشخص می‌شود.
وی ادامه داد: بنده در تدوین برنامه سوم توسعه کشور، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بودم که در این ارتباط لایحه‌ای برای شفاف‌سازی مالی ارائه از طریق کمیسیون ارائه کردیم اما آن زمان کسانی که مدعی مبارزه با فساد اقتصادی بودند این لایحه را قبول نکردند.
هاشم زاده با تأکید بر اینکه با اعدام و زندانی مفاسد اقتصادی نمی‌توان مبارزه با فساد کرد لذا مردم انتظار دارند مقابله با فساد اقتصادی باید ریشه‌ای حل شود، گفت: لازم است تا پیش از آن‌که فساد اقتصادی شکل گیرد با ارائه راهکاری مثل شفاف‌سازی با مفاسد اقتصادی مبارزه و مقابله کرد.
عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه عدالت در جامعه با مشروعیت نظام جمهوری اسلامی سر و کار دارد، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال گذشته در دیدار با مردم آذربایجان‌شرقی فرمودند ما در مسئله عدالت عقب هستیم در حالی که عدالت با مشروعیت نظام جمهوری اسلامی سر و کار دارد و اگر عدالت نباشد حکومت اسلامی با دیگر حکومت‌های دنیا تفاوتی نخواهد داشت.
وی تأکید کرد: با حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمی‌شود وقتی‌که رهبر معظم انقلاب فرمودند در عدالت عقب هستیم همه باید شرم می‌کردند از این سخنان رهبری، نمی‌شود قوای سه‌گانه ما نام اسلام را یدک بکشند اما در اجرای قوانین اسلامی که یکی از آن برقراری عدالت است بی‌توجهی کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز