روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 2
  • بازدید امروز: 1,270
  • بازدید دیروز: 1,131
  • کل بازدید ها: 527,904
مبلغ ۱/۵ میلیارد ریال برای احیای جاده ابریشم هزینه می‎شود

شهردار منطقه شش تبریز، گفت: فاز اول پروژه احیای جاده ابریشم با صرف ۱/۵ میلیارد ریال اعتبار امسال آغاز می شود.
به گزارش شهریار به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۶ تبریز، فیروزیان با اشاره به الزام قانونی طرح توسعه گردشگری جاده ابریشم و نقش آن در توسعه منطقه غرب تبریز گفت: در فاز اول مبلغ ۱/۵ میلیارد ریال برای احیای جاده ابریشم هزینه می شود.
وی افزود: با الزام قانونی طرح توسعه گردشگری جاده ابریشم برای دستگاههای اجرایی کشور، غرب تبریز روزهای پر رونقی را در عرصه های اقتصادی، صنعتی و فرهنگی در پیش خواهد داشت.
فیروزیان با بیان اینکه برای ما مهم شناسنامه دار کردن این پروژه بود که بحمدا… با لایحه شهرداری تبریز و تصویب اعضای محترم شورای اسلامی شهر و برنامه ریزی کارشناسانه به اجرا رسیده است.
شهردار منطقه ۶ با اشاره به لزوم احیای این مسیر و نقش و تاثیر آن در برنامه های تبریز ۲۰۱۸ گفت: با اجرای فاز اول عنداللزوم در فازهای دیگر نیز می توان با تخصیص اعتبار مشخص برنامه های خوبی برای توسعه و رونق جاده ابریشم در عصر حاضر و توسعه ارتباطات با کشورهای همجوار تدوین کرد.
وی با اشاره به تشکیل دبیرخانه دائمی توسعه گردشگری جاده ابریشم در تهران اظهار داشت: طرح توسعه گردشگری جاده ابریشم، فرصت مناسبی برای معرفی پتانسیلهای غرب تبریز و توسعه همه جانبه این حوزه است.
فیروزیان افزود: حال که این الزام قانونی برای تمام دستگاه ها بوجود آمده تا در اجرای طرح توسعه گردشگری جاده ابریشم، مشارکت جدی تری داشته باشند، باید برنامه های اصولی و در مدت زمان مناسب، نسبت به ساماندهی وضعیت مناطقی مانند مایان، شهرک های صنعتی، قراملک و … اجرا شود.
شهردار منطقه ۶ تبریز، با اشاره به قرار گرفتن پایانه های ریلی و هوایی در حوزه منطقه ۶، ورودی های جاده ای را یکی از مهمترین و زیباترین اماکن دیدنی کلانشهر تبریز دانست و بر اهمیت مسیر ورودی غرب تبریز به دلیل پیشینه تاریخی و اهمیت جاده ابریشم تاکید کرد.
فیروزیان با یادآوری نقش و اهمیت جاده ابریشم در طول تاریخ، به اهمیت بازسازی کاروانسراها و حمام های قدیمی و دیگر آثار غرب تبریز برای احیای هویت منطقه اشاره کرد و گفت: احیای آثار تاریخی این منطقه و جذب سرمایه گذاران و گردشگران، بیشترین سود اقتصادی و توسعه فرهنگی را ایجاد خواهد کرد .
شهردار منطقه ۶ تبریز با اشاره به فعالیت کشورهای حوزه مسیر جاده ابریشم در احیای این طرح بین المللی، خاطرنشان کرد: با توجه به نقش و جایگاه جاده ابریشم در تاریخ، فرهنگ و اقتصاد کشور از بخش خصوصی نیز دعوت می شود با همکاری در احیای این پروژه بزرگ ملی در خصوص تقویت و توسعه فرهنگ کهن این مرز و بوم وارد کار شوند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز