روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 175
  • 665
  • 997,583
متروی تبریز به یک قصه تبدیل شده است

یکی از علل تمام نشدن متروی تبریز این است که مترو به یک مطالبه عمومی شهروندان تبدیل نشده است و رسانه ها در این میان باید این موضوع را با تولید محتوا به مطالبه عمومی جامعه تبدیل کنند.
به گزارش خبرنگار ان به همت سازمان قطار شهری تبریز تور رسانه ای خبرنگاران و اصحاب رسانه از ایستگاه های مترو تبریز برگزار شد و آنها در جریان روند پیشرفت کاری قطار شهری تبریز قرار گرفتند.
مصطفی مولوی فرد، مدیر عامل متروی تبریز در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به طولانی شدن روند احداث مترو در تبریز باید گفت مترو به یک قصه تبدیل شده است و عوامل زیادی در این راستا دخیل است.
وی افزود: با وجودی که تا کنون ۱۸۰۰ میلیارد تومان برای مترو تبریز هزینه شده است ولی کمتر از نصف پروژه مترو به بهره برداری رسیده و تا کنون ۱۱ایستگاه آن به بهره برداری رسیده و البته هیچکدام از ایستگاه ها کامل نشده و ناقص هستند .
مولوی خاطرنشان کرد: یکی از علل تمام نشدن متروی تبریز این است که مترو به یک مطالبه عمومی شهروندان تبدیل نشده است و رسانه ها در این میان باید این موضوع را با تولید محتوا به مطالبه عمومی جامعه تبدیل کرده و مسوولان را مجبور کنند تا با اختصاص اعتبار مورد نیاز در به پایان رساندن این پروژه تلاش کنند.
مدیر عامل متروی تبریز در ادامه در خصوص خطوط مترو تبریز گفت: قطار شهری تبریز چهار خط مصوب دارد که خط یک به طول ۱۷کیلومتر بسه فاز تقسیم می شود که دوفاز آن از میدان ائل گلی تا میدان ساعت در مدار بهره برداری قرار گرفته است. از ۱۸ ایستگاه خط یک تعداد ۱۰ ایستگاه با وجود نواقصی از قبیل سیستم الکترونیکی pls سیستم اعلام مسافر، سیستم مخابراتی و سیستم سیگینالینگ به بهره برداری رسیده و همزمان عملیات رفع نواقص در دست اقدام است.
وی ادامه داد: خط دو قطار شهری تبریز به طول ۲۲ کیلومتر و شامل ۲۰ ایستگاه از قراملک تا دانشگاه آزاد تبریز با اعتبار ۵۱۵۵میلیارد ریال در دست اقدام است و خط سوم نیز از با امتداد شمالی و جنوبی و به طول ۱۵ کیلومتر و شامل ۱۴ ایستگاه از فرودگاه بین المللی تبریز آغاز و با عبور از میدان آذربایجان و خیابان انقلاب و از طریق دانشسرا و خیابان ارتش به پایانه بزرگ اتوبوس های شهری تبریز جنب بزرگراه شهید کسایی ختم می شود.
مولوی در مورد خط چهار متروی تبریز افزود : خط چهار به طول ۱۵ کیلومتر شامل ۱۸ ایستگاه از میدان آذربایجان آغاز و به انتهای خیابان شهید رجایی ختم می شود و از ویژگی های منحصر به فرد این خط که به صورت لوپ طراحی شده حلقه اتصالی بین تمامی خطوط ریلی مترو تبریز است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز