روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 117
  • 1,087
  • 1,361,116
متر انقلابیگری تان چگونه است؟

قبل از اینکه وارد بحث لغو مراسم سخنرانی علی لاریجانی در کرج بمناسبت ۲۲ بهمن شوم، مایلم عرض کنم از منتقدین رییس مجلس هستم و اکراه زیادی دارم که این نوشته بوی دفاع از ایشان را به خود گیرد. اما شاید این هم از خوش شانسی های علی آقاست که بعضا اشتباهات مخالفینش آورده های سیاسی ارزشمندی را نصیبش می کند. ماجرای لغو سخنرانی لاریجانی در کرج البته از ابعاد مختلفی قابل بحث و بررسی است اما جمله ای که امام جمعه کرج (۴شنبه گذشته) ذکر کرد تا دلیل اصلی مخالفتش با حضور لاریجانی در کرج را بیان کرده ، حاشیه ها را کنار زد و تبدیل شد به اصل مطلب.
الف. اینکه امام جمعه یک شهرستان که منصوب رهبری است در برابر تصمیم دو نهاد انقلابی و نه دولتی(شورای عالی ائمه جماعات و سازمان تبلیغات ) بایستد و بگوید من نظر شما را قبول نمی کنم و بعد ادعا کند مقلد آقا هستم از آن نوع تناقض هاست
ب. اینکه امام جمعه این شهر به نهادهای بالادستی اولتیماتوم میدهد که این شهر میزبان رئیس مجلس کشور نخواهد بود نشان از آن دارد که این امام جمعه محترم تنها نظر خود را به رسمیت می شناسد که البته شورای ائمه جماعات دربیانیه ای تلویحا اقدام وی را رد می کند و وی را دعوت به وحدت می نماید . همه اینها به کنار
نکته مهم همان فرمایش امام جمعه کرج است که گفته برای ۲۲ بهمن یک سخنران انقلابی لازم داریم و لاریجانی گزینه مناسبی برای این کار نبود.
ایشان عملا می گوید لاریجانی، رییس مجلس این کشور انقلابی نیست، حال باید بپرسیم این انقلابی مد نظرشما کیست و او را با چه متر و عیاری می سنجید؟ مگر همین لاریجانی نبود که تندترین پایداری چی های مجلس به او رای دادند تا رییس مجلس شود؟
بدون اینکه بحث را به جاهای باریک بکشانیم باید بگویم شاید برای انقلاب اسلامی توهینی بالاتر از این نوع سخن گفتن ها وجود نداشته باشد.
لاریجانی ۱۲ سال است رییس مجلس است نظارت استصوابی بصورت لحظه ای بالای سرش قرار دارد، هفته ای یک بار به دیدار مقام معظم رهبری می رود، تاکنون یک بار پشت تریبون ، مورد خطاب منفی رهبری نبوده و…حال امام جمعه محترم این فرد را در دایره انقلاب نمی تواند تعریف کند.
صراحتا باید از این دوستان پرسید براستی به غیر از خودتان احدی وجود دارد که او را قبول داشته باشید .
یک بار این متر انقلابیگری تان را نشان دهید تا ببینیم چگونه می اندیشید. انقلابیگری یعنی اینکه همه فقط مانند شما فکر کنند؟ انقلابی گری یعنی اینکه همه از شما تبعیت نمایند.
ناگفته پیداست بزرگترین ظلم به انقلاب همین وحدت شکنی ها با توسل به القابی است که بعضی ها برای مطامع سیاسی خود مورد سو استفاده قرار میدهند. یقینا از منظر حضرت امام هر کسی که انقلاب اسلامی را قبول دارد و در چارچوب آن تلاش میکند، انقلابی است. از امام و رهبری نه پیش برویم نه عقب بمانیم ودر بهار آزادی به نام انقلاب تیشه به ریشه آن نزنیم

به قلم : غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز