روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 90
  • 1,087
  • 1,361,089
مثلث خطـر در اقتصـاد ایـران

وزیر راه و شهرسازی واقعیت بیرونی اقتصاد کشور را تشریح کرد. عباس آخوندی اقتصاد ایران را دارای ساختارهای بیماری دانست که از سیاست‌گذاری تا تامین مالی را در برمی‌گیرد. به اعتقاد او، نگاه نامناسب در سیاست‌گذاری، ایجاد تعهدات غیرضروری و عامه‌پسند و چالش‌های تامین مالی مانند یک مثلث خطر، باعث شده اصطکاک فراوانی برای حرکت اقتصاد کشور به‌وجود آید.
او کلید خروج از این مشکلات را، تغییر در انگاره و ذهنیت‌ها در داخل کشور دانست. در صورت تغییر در طرز تفکر، ساختار اقتصادی از یک ساختار هزینه‌زا به یک ساختار منضبط و شفاف تبدیل می‌شود.
همچنین در این رویکرد، تعهدات تعدیل شده و دایره تامین مالی نیز وسیع خواهد شد. آخوندی حصول این هدفگذاری را در گروی تغییر رویکرد در سطح مدیران و کارشناسان، اصلاح ساختاری در بازارهای تامین مالی، استفاده از ظرفیت‌های تامین مالی خارجی و ایجاد تعهدات متناسب با ظرفیت‌ها دانست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز