روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
مجسمه‌سازان برای پیاده راه های تهران طرح بفرستند

سرپرست معاونت فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران درباره جدیدترین فراخوان سازمان زیباسازی درباره دریافت طرح های مجسمه و آثار حجمی اظهار کرد: در سازمان زیباسازی برای تامین نیازهای شهر و اینکه هنرمندان همواره فرصت ایده پردازی داشته باشند، به جز برگزاری دوسالانه ها و سمپوزیوم ها فراخوان هایی را در طول سال اعلام می کنیم. برای اینکه در سال ۹۶ هم ایده هنرمندان مجسمه ساز را در اختیار داشته باشیم یک فراخوان با فرصت ۵ ماهه برای ارائه طرح از سوی هنرمندان اعلام کردیم و هنرمندان تا آبان فرصت دارند ایده های خود را در حوزه مجسمه و آثار حجمی ارائه کنند. مکان یابی و موضوع را هم به اختیار خود هنرمندان گذاشتیم.
وی اضافه کرد: دوسالانه مجسمه های شهری سال گذشته برگزار شد که بخشی از طرح های منتخب در این دوسالانه مورد بهره برداری قرار گرفته و به فضای شهری ملحق شده اند و برخی از آثار منتخب در حال سپری کردن مراحل ساخت هستند.
سرپرست معاونت فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران در پاسخ به اینکه آیا سازمان زیباسازی تاکید بر طراحی اثر برای مکان هایی خاص در این فراخوان را دارد یا خیر؟ نیز بیان کرد: برخی گرایشها و گونه های مجسمه های شهری را در سطح شهر کم داریم که درباره این کمبودها به طور خاص فراخوان اعلام می کنیم. در این فراخوان هم بر جانمایی آثار هنرمندان در مکان های پیاده‌راه تاکید کرده ایم. پیاده‌راه ها مکان های مناسبی برای نصب مجسمه هایی در ابعاد انسانی است و می تواند فضای تعاملی جدی تری را میان شهروند و اثر هنری ایجاد کند چون بیشتر مجسمه های شهری ما در داخل پارک ها یا در فضاهایی که ماشین رو هستند، نصب شده است.
موسوی در پایان گفت: مجسمه‌ سازان آزاد هستند برای هر مکانی طرح ارائه دهند و ما برخی مکان های پیشنهادی را هم ارائه داده ایم اما به گمانم در حال حاضر شهر تهران بیشتر به مجسمه های تعاملی نیاز دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز