روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 529
  • 899
  • 1,048,946
مجلس آزاد

FATF تصویب شد

بالاخره بعد از چند ماه کش و قوس فراوان، مجلس با رای نمایندگان مردم، به لایحه بررسی عضویت ایران در کنوانسیون fatfرای مثبت داد تا زمینه برای عضویت ایران در یکی دیگر از نهادهای بین المللی فراهم گردیده و یکی از بهانه های اعمال تحریم های بیشتر علیه کشورمان مرتفع گردد.
امری که سریعا با واکنش بازار سکه و ارز هم همراه بود و به کاهش قیمت آنها در بازار منجر گردید.
مخالفان و موافقان fatf در مجلس و در فضای رسانه ای هرچند انتقادات خود را با چاشنی منطق و استدلال همراه می نمودند اما نکته مهمی که در این بین وجود داشت ، عبارت بود از به اصطلاح خرج کردن بعضی از نمایندگان از دفتر مقام معظم رهبری.
نمایندگان جبهه پایداری با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس با رهبری در چند ماه ، به فرمایشات ایشان استناد کرده و ادعا می نمودند که رهبری مخالف جدی بررسی و تصویب این لایحه در مجلس است .
این البته نخستین باری نبود که این عده از نمایندگان چنین رویکردی را در پیش می گرفتند تا با تحمیل هزینه به رقبای سیاسی خود ناخواسته موجب تضعیف رهبری شوند، اما این بار اصرار برخی ها موجب شد تا علی لاریجانی رییس مجلس نامه دفتر مقام معظم رهبری را قرائت نماید.
متن این نامه که به نظر میرسد بسیار مهمتر از خود تصویب fatf در مجلس بود به این شرح بود :
جناب آقای دکتر لاریجانی
رئیس محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام و تحیت
در پی استفساریه تلفنی جنابعالی نسبت به مخالفت و عدم مخالفت مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) با بررسی لوایح چهارگانه و کنوانسیون‌ها در مجلس شورای اسلامی، به دنبال فرمایشات معظم‌له در دیدار نمایندگان، مقام معظم رهبری فرمودند” آنچه که من در دیدار با نمایندگان راجع‌به لوایح چهارگانه و کنوانسیون‌ها گفتم، مربوط به اصل کنوانسیون‌ها بود، نه کنوانسیون خاص، لذا با بررسی این لوایح در مجلس مخالفتی ندارم تا مسیر قانونی خود را طی کند، تدبیر فوق قبلا در زمان استفسار به طور شفاهی به جنابعالی ابلاغ شده بود.
بعد از قرائت این نامه،نمایندگان مجلس درنشستی کاملا آزاد و شفاف با بررسی کارشناسانه موضوع با ۱۴۳ رای موافق و ۱۲۰ رای مخالف و ۵ رای ممتنع این لایحه سرنوشت ساز را به تصویب مجلس رساندند.
بنابراین با قرائت این نامه کاملا واضح و مشخص شد که سیاست هزینه کردن از مقام رهبری توسط عده ای از اصولگرایان خلاف واقع بوده و لازم است این عادت زشت و ناپسند در این اردوگاه سیاسی ترک شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز