روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
مجموعه صاحب آباد تبریز یکی از عظیم ترین مجموعه های تاریخی کشور

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه ده تبریز، در این بازدید که به همراه شهردار منطقه ده صورت گرفت، مدیران ارشد شهرداری اردبیل با اقدامات انجام گرفته و در حال انجام توسط شهرداری منطقه ده در پارک موزه قاجار و مجموعه فرهنگی تاریخی مقبره الشعرا و مجموعه صاحب آباد تبریز آشنا شده و از نزدیک شاهد و بیننده این مجموعه های فاخر فرهنگی و تاریخی شدند و ضمن قرائت فاتحه بر مزار استاد شهریار، شاعر نامی آذربایجان، به دیگر بخشهای این مجموعه فرهنگی نیز مراجعه و با مسئولین مربوطه دیدار نمودند. وظیفه شناس شهردار منطقه ده نیز دراین بازدید بر لزوم توجه ویژه شهرداری تبریز و سازمان میراث فرهنگی جهت احیای مجموعه صاحب آباد تبریز تاکید کرد و گفت: مجموعه صاحب آباد تبریز یکی از عظیم ترین مجموعه های تاریخی کشور است که الگوی میدان نقش جهان اصفهان بوده و دو برابر میدان نقش جهان وسعت و عظمت داشته است .
وی اضافه کرد: خوشبختانه مرمت و بهسازی این مجموعه، در دستور کار شهرداری تبریز قرار گرفته که نیازمند کمک ارگانهای مختلف دولتی جهت مرمت و احیاء این میدان تاریخی و اماکن تاریخی محدوده میدان می باشد.
در پایان این دیدار، بازدید کنندگان از زحمات و تلاشهای شبانه روزی مجموعه شهرداری منطقه ده در امر حفظ و صیانت از پیشینه تاریخی کهن شهر تبریز و لزوم هویت بخشی به فضاهای فرهنگی و تاریخی و شناساندن مکتب و تمدن شهر تبریز در این مجموعه های ارزشمند تقدیر و تشکر نمودند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز