روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۵
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 53
  • بازدید دیروز: 1,235
  • کل بازدید ها: 831,938
محاسبه ارزش منطقه ای املاک تا پایان سال جاری

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تبریز از عدم افزایش ارزش منطقه ای املاک تا آخر سال جاری خبر داد.
به گزارش شهریار، محمد حسین‌زاده با اعلام این خبر گفت: براساس مصوبه‌ی هیات وزیران و ابلاغ استانداری مبنی بر افزایش ارزش معاملاتی املاک ( ارزش منطقه ای) در خصوص عوارض پروانه ساختمانی و عوارض نوسازی در سال جاری بطور میانگین ۶ برابر افزایش داشت که این امر موجب تحمیل بار مالی مضاعف به شهروندان شده بود.
وی ادامه داد: در این راستا شهرداری تبریز در جهت مساعدت به شهروندان و جلوگیری از پدیدار شدن رکود در ساخت‌و ساز در شرایط فعلی بازار مسکن لایحه ای را برای شورای اسلامی شهر تبریز مبنی بر عدم افزایش ارزش منطقه ای ارسال کردکه با تصویب شورای اسلامی شهر تبریز و تایید فرمانداری تا پایان سال جاری برابر روال فعلی، محاسبه ارزش منطقه‌ای ادامه خواهد داشت.
حسین زاده تصریح کرد: با در نظر گرفتن این فصل و فرا رسیدن فصل سرما انتظار میرود شهروندان که قصد اخذ مجوز پروانه ساختمانی را دارند نسبت به طی مراحل اداری اقدام کنند ضمنا شهروندان تا پرداخت عوارض نوسازی و مشاغل، با همکاری‌های خود در این زمینه در آبادانی شهرمان سهیم شوند تا شاهد شکوفایی و عمران و آبادانی هر چه بهتر کلانشهر تبریز شویم.
وی اشاره کرد: برای پیشگیری از ساخت‌و سازهای غیر‌مجاز و یا احداث‌های مازاد بر پروانه، برابر پیشنهاد شهرداری تبریز و مصاحبه شورای اسلامی شهر و تاییدیه فرمانداری، جدول ارزش معاملاتی ساختمان به هنگام تعیین جریمه نسبت به متخلفات ساختمانی سه برابر افزایش یافت.
مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تبریز افزود: بدیهی است وقوع این امر در کاهش تخلفات ساختمانی و رعایت سرانه‌های شهری و جلوگیری از بی‌نظمی در توسعه پایدار شهری موثر واقع خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز