روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۱۰/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 546
  • بازدید دیروز: 544
  • کل بازدید ها: 529,637
محاکمه افسر پلیس به اتهام شلیک مرگبار به سارق سابقه‌دار

پلیس جوان که هنگام تعقیب و گریز با سارقان خودرو، یکی از آنها را با شلیک گلوله از پا درآورده بود، چند روز قبل به اتهام قتل عمد در شعبه دوم دادگاه کیفری پای میز محاکمه ایستاد.
در این واقعه که دوازدهم اسفند سال ۹۳ رخ داد، پلیس جوان در عملیات تعقیب، مرد جوانی به نام «شهرام» ۳۵ ساله را به قتل رساند.
پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی مشخص شد مقتول بر اثر اصابت گلوله به قفسه سینه‌اش جان سپرده است. با توجه به نظریه پزشکی قانونی و بازسازی صحنه تیراندازی، این افسر جوان پلیس به خاطر رعایت نکردن اصول و قوانین به‌کارگیری استفاده از سلاح متهم شناخته شد و تحت تعقیب قرار گرفت، اما پس از صدور کیفرخواست بازپرس جنایی او را با قید وثیقه آزاد کرد. این متهم در شعبه دوم دادگاه کیفری که به ریاست قاضی اسلامی تشکیل جلسه داده بود، محاکمه شد.در ابتدای جلسه، نماینده دادستان متن کیفرخواست را خواند و سپس اولیای دم (پدر و مادر مقتول) خواستار قصاص مأمور جوان شدند. در ادامه متهم ۳۵ ساله پای میز محاکمه ایستاد تا از خود دفاع کند.
وی به قضات گفت: شب حادثه حدود ساعت ۵/۱ بامداد در حین گشتزنی با خودرو، همراه با همکارانم به راننده یک خودروی پراید یشمی رنگ ظنین شدیم و دستور توقف دادیم، اما راننده به سرعت فرار کرد و ما هم به تعقیبش پرداختیم تا اینکه در بین راه راننده مظنون به سرقت را به دام انداختیم، اما همان موقع احساس کردم او با هفت‌تیری که داشت قصد شلیک دارد، بنابراین زودتر از او دستم روی ماشه رفت و به طرفش شلیک کردم، البته به هیچ عنوان من قصد کشتن او را نداشتم و اگر شلیک نمی‌کردم او من یا همکارانم را هدف قرار می‌داد، چون متهم سابقه‌دار بود.پس از اظهارات متهم، قضات وارد شور شدند و قرار است بزودی حکمشان را صادر کنند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز