روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
محاکمه افسر پلیس به اتهام شلیک مرگبار به سارق سابقه‌دار

پلیس جوان که هنگام تعقیب و گریز با سارقان خودرو، یکی از آنها را با شلیک گلوله از پا درآورده بود، چند روز قبل به اتهام قتل عمد در شعبه دوم دادگاه کیفری پای میز محاکمه ایستاد.
در این واقعه که دوازدهم اسفند سال ۹۳ رخ داد، پلیس جوان در عملیات تعقیب، مرد جوانی به نام «شهرام» ۳۵ ساله را به قتل رساند.
پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی مشخص شد مقتول بر اثر اصابت گلوله به قفسه سینه‌اش جان سپرده است. با توجه به نظریه پزشکی قانونی و بازسازی صحنه تیراندازی، این افسر جوان پلیس به خاطر رعایت نکردن اصول و قوانین به‌کارگیری استفاده از سلاح متهم شناخته شد و تحت تعقیب قرار گرفت، اما پس از صدور کیفرخواست بازپرس جنایی او را با قید وثیقه آزاد کرد. این متهم در شعبه دوم دادگاه کیفری که به ریاست قاضی اسلامی تشکیل جلسه داده بود، محاکمه شد.در ابتدای جلسه، نماینده دادستان متن کیفرخواست را خواند و سپس اولیای دم (پدر و مادر مقتول) خواستار قصاص مأمور جوان شدند. در ادامه متهم ۳۵ ساله پای میز محاکمه ایستاد تا از خود دفاع کند.
وی به قضات گفت: شب حادثه حدود ساعت ۵/۱ بامداد در حین گشتزنی با خودرو، همراه با همکارانم به راننده یک خودروی پراید یشمی رنگ ظنین شدیم و دستور توقف دادیم، اما راننده به سرعت فرار کرد و ما هم به تعقیبش پرداختیم تا اینکه در بین راه راننده مظنون به سرقت را به دام انداختیم، اما همان موقع احساس کردم او با هفت‌تیری که داشت قصد شلیک دارد، بنابراین زودتر از او دستم روی ماشه رفت و به طرفش شلیک کردم، البته به هیچ عنوان من قصد کشتن او را نداشتم و اگر شلیک نمی‌کردم او من یا همکارانم را هدف قرار می‌داد، چون متهم سابقه‌دار بود.پس از اظهارات متهم، قضات وارد شور شدند و قرار است بزودی حکمشان را صادر کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز