روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 813
  • 746
  • 1,351,569
محاکمه دزدی که توبه شکست

سه مجرم سابقه دار که پس از مصرف شیشه به سرقت از کارگران یک ساختمان نیمه ساز دست زده بودند، پای میز محاکمه ایستادند. یکی از آنها شش ماه قبل از قصاص رهایی یافته و دیگری پس از هشت سال، توبه شکسته بود.
آذر امسال چهار مرد افغان به پلیس آگاهی رفتند و از دزدان قمه به دست که شبانه به ساختمان نیمه ساز آنها حمله کرده و پس از کتک زدنشان، پول و گوشی‌های تلفن همراهشان را سرقت کرده بودند، شکایت کردند.
یکی از آنها به ماموران گفت: من و سه کارگر دیگر از مدتی پیش در ساختمان نیمه ساز کار می‌کردیم. آن شب خوابیده بودیم که سه مرد قمه به دست مقابل در آمدند. آنها با لگد در را شکستند و وارد شدند. سپس ما را کتک زدند و با تهدید قمه، گوشی‌های تلفن همراه و چهار میلیون تومان پول نقدی را که همراه داشتیم، سرقت کردند. یکی از مردان خشن را می‌شناسم. او را مدتی قبل حوالی ساختمان نیمه ساز دیده بودم.
به دنبال اطلاعاتی که این مرد به پلیس داد یکی از مجرمان سابقه‌دار ردیابی و بازداشت شد. افشین ۳۹ساله جرمش را گردن گرفت و دو دوست دیگرش را نیز لو داد. به این ترتیب متهمان در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی توکلی و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه ایستادند.
در ابتدای این جلسه شاکیان به تشریح ماجرا پرداختند و برای سه متهم اشد مجازات درخواست کردند.
سپس افشین که هفت فقره سابقه کیفری در پرونده‌اش دارد، روبه روی قضات ایستاد و گفت: من و دوستانم از مردان افغان سرقت نکردیم آنها مدتی قبل ۱۹ گرم شیشه از ما خریده بودند، اما پولش را نمی‌دادند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم شبانه به ساختمان نیمه ساز برویم و پولمان را از آنها پس بگیریم.
دومین متهم عبدا… ۳۷ ساله بود که به دفاع پرداخت. وی گفت: ۱۴ سال قبل به خاطر مسائل ناموسی دست به قتل زدم. ۱۳ سال در زندان ماندم تا این که بالاخره با تلاش زیاد توانستم رضایت اولیای دم را جلب کنم. شش ماه بود از زندان آزاد شده بودم. آن شب من و دوستانم در خانه افشین مهمان بودیم که پس از مصرف شیشه افشین پیشنهاد سرقت را مطرح کرد. او قمه به دستمان داد و ما را به ساختمان نیمه ساز برد. قبول دارم مردان افغان را کتک زدیم، اما فقط گوشی‌های تلفن همراه آنها را دزدیدیم پولی از آنها سرقت نکردیم.
سومین متهم که اکبر نام دارد هم گفت: به خاطر سرقت شش سال در زندان بودم، اما توبه کردم. هشت سال زندگی آبرومندی داشتم و هیچ جرمی مرتکب نشدم تا این که آن شب به خانه افشین رفتم. حرف‌ های او بار دیگر مرا وسوسه کرد در سرقت با آنها همراه شوم. من پشیمانم. اشتباه کردم که توبه ام را شکستم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز