روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 147
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 842,359
محاکمه مامور پلیس به اتهام قتل سارق

افسر پلیس به اتهام قتل سارق خودرو، پای میز محاکمه ایستاد و از خود دفاع کرد.
۱۲ اسفند ۹۳، ماموران گشت کلانتری جنت‌آباد، هنگام گشتزنی به دو سرنشین یک دستگاه پراید که کنار خیابان توقف کرده بود، مشکوک شدند. یکی از سرنشینان مردی جوان بود که از ماشین پیاده شده و مشغول وارسی خودروی پارک شده دیگری بود. ماموران دستور ایست دادند، اما متهم با دیدن آنها، بلافاصله سوار خودرو شد و همراه همدستش پا به فرار گذاشت. پس از چند کیلومتر تعقیب و گریز و شلیک چند تیر هوایی، خودروی پلیس جلوی سارقان پیچید و آنها را متوقف کرد. سرباز و افسر کلانتری از خودرو پیاده شدند و سرباز با کلاشینکف یک تیر هوایی شلیک کرد. یکی از سارقان از ماشین پیاده شد، اما سارق دیگر دنده عقب گرفت و درحالی که قصد فرار داشت، با شلیک گلوله از سوی افسر پلیس مجروح شد و جان باخت.
این افسر پس از تکمیل تحقیقات در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران به اتهام قتل عمد پای میز محاکمه ایستاد و در مقابل درخواست قصاص اولیای دم گفت: «منطقه‌ای که با سارقان روبه‌رو شدیم، جرم‌خیز است. پس از توقف خودرو نیز از داخل آن اموال سرقتی کشف شد. من در مسیر تعقیب و گریز چند گلوله شلیک کردم که به شیشه و پلاک خودرو خورد. در لحظه حادثه اصلا قصد قتل نداشتم و وقتی راننده دنده عقب گرفت، اسلحه را به سمت پایین گرفته بودم که ناگهان گلوله شلیک شد. چند ثانیه بعد، سارق مجروح در ماشین را باز کرد و روی زمین افتاد.»
این جلسه برای اخذ اظهارات شاهدان ماجرا تجدید و از سر گرفته شد. در ابتدا افسری که در خودروی پلیس حضور داشت، به عنوان شاهد اول در جایگاه ایستاد و گفت: «آن روز پنج کیلومتر تعقیب و گریز انجام دادیم و بسختی توانستیم جلوی خودروی سارقان بپیچیم. اول سرباز یک تیر هوایی شلیک کرد، اما پس از آن راننده به قصد فرار دنده عقب گرفت که در این لحظه همکارم (متهم) از ترس شلیک کرد.» سپس سرباز گفت: «وقتی سارق دنده عقب گرفت، تعادل افسر (متهم) به‌هم خورد و گلوله از تفنگ شلیک شد.»
متهم نیز پس از شنیدن این اظهارات، بار دیگر خود را بی‌گناه دانست و بر شلیک شدن ناگهانی گلوله تاکید کرد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز