روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 810
  • 779
  • 1,330,322
محتوای آموزشی را متحول می کنم

وزیر آموزش و پرورش گفت: با برنامه ریزی، محتوای آموزشی را متحول می کنم چراکه آموزش در مدارس با خواسته ما فاصله دارد.
سید محمد بطحایی با بیان اینکه سند تحول بنیادین مسیر تحول وزارت آموزش‌ و پرورش را ترسیم کرده است، گفت: سند تحول بنیادین برخلاف برخی از اسناد بالادستی کاملا عملیاتی است. هر فردی در مسند وزارت آموزش و پرورش است با استفاده از این سند می‌تواند برنامه‌های خود را تنظیم کند.
وی افزود: بنده نیز برنامه‌های خود را مطابق سند تحول بنیادین طراحی کرده ام که ناظر بر دوبخش است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بخش های برنامه های خود گفت: بخش اول باعث تحول در متن و محتوای آموزشی و پرورشی می‌شود، آنچه در مدارس آموزش می‌دهیم با خواسته ما فاصله دارد و تکیه بر محفوظات و حافظه محوری است. دانش‌آموزان با رتبه‌های بالا از نظر نمره فارغ التحصیل می‌شوند اما گاه در زندگی از حل کوچکترین مسائل ناتوان هستند. بخش دوم نیز مربوط به برنامه‌ها و روش اداره و مدیریت آموزش و پرورش است که باید تغییر کند.
وی افزود: بخشی از برنامه درس ملی را اجرا کرده‌ایم و امسال هم کتاب‌های درسی پایه یازدهم آماده و شهریور عرضه می شود، اما همه مختصات درس ملی پیاده نشده است.
به گفته ی وزیر آموزش و پرورش باید تحول در محتوا و متن برنامه درسی و کاهش تکیه بر محفوظات را طبق برنامه درس ملی پیگیری شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز