روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 269
  • 1,575
  • 1,392,705
محدودیت در فروش هواپیما نقض برجام است

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در واکنش به اظهارات وزیر خزانه‌داری امریکا گفت: اظهارات وزیر خزانه‌داری امریکا پیش از آنکه تهدیدی برای ایران باشد نگرانی کمپانی‌های ایرباس و بوئینگ را فراهم کرده و معادلات بین‌المللی امریکا و اروپا را تحت‌الشعاع قرار داده است.
رضا جعفرزاده اظهارداشت: همه اذعان دارند که مجوز فروش بوئینگ و ایرباس پس از توافقنامه هسته‌ای توسط دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی ایالات متحده امریکا که زیر مجموعه خزانه‌داری این کشور است؛ صادر شده و قراردادهای فی ما بین طی مذاکرات مفصل صورت گرفته است.
وی افزود: هرگونه ایجاد ابهام و شبهه پراکنی نوعی تولید بی‌اعتباری و زیر سؤال بردن‌ شأن مذاکره‌کنندگان را در پی خواهد داشت. به علاوه هر نوع محدودیت در فروش هواپیما به ایران به منزله نقض برجام از طرف امریکا خواهد بود که مطمئناً دولت‌های اروپایی نه با آن موافقند و نه به خاطر منافع شرکت‌هایشان چنین اجازه‌ای را به امریکا خواهند داد. جعفرزاده خاطرنشان کرد: از آنجایی که جذابیت بازار ایران بر فروشندگان و سازندگان هواپیما پوشیده نیست و لاجرم مقامات وزارت راه به این یکی دو قرارداد (ایرباس و بوئینگ) اکتفا نکرده و با سایر شرکت‌های سازنده هواپیما نیز مذاکره خواهند کرد چرا که آمار نیازهای کشور به ناوگان بیش از این تعداد است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز