روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 15
  • بازدید دیروز: 3,301
  • کل بازدید ها: 839,358
محرومیت های اجتماعی جایگزین زندان برای تخلفات مالی می شود

محرومیت های اجتماعی جایگزین زندان برای تخلفات مالی می شودمصطفی پورمحمدی

مصطفی پورمحمدی ، از تدوین مجازات های جایگزین برای متخلفان اقتصادی خبر داد و گفت:به جای مجازات های مالی و زندان و امثال آن، فرد با محرومیت اجتماعی مجازات می شود. وزیر دادگستری ادامه داد:در قانون مجازات اسلامی و همچنین در قوانینی که به تازگی پیشنهاد می دهیم برای تخلفات و جرایم مالی بیشتر محرومیت های مالی را در دستورکار قرار داده ایم.
وی افزود:تجربه بین المللی نشان داده که محرومیت های اجتماعی موفقیت آمیزتر از مجازات هایی چون حبس است. پورمحمدی گفت:با این تغییر رویه مجازات مفسدان اقتصادی سبک تر نمی شود؛تنها راه برخورد با بحث تخلفات اقتصادی تغییر می کند،البته مفاسداقتصادی موارد خاصی است که باید به اشد مجازات برسند.
وی ادامه داد:ما می خواهیم مجازاتی صورت بگیرد که بازدارنده باشد؛درحال حاضر در بسیاری مواقع مجازات زندان برای تخلفات مالی بازدارندگی ندارد؛کاری باید انجام شود که فرد بداند تخلف اقتصادی برای وی به صرف نیست. وزیر دادگستری گفت:محرومیت فرد مفسد اقتصادی از انجام فعالیت اقتصادی می تواند بازدارندگی از تکرار فساد داشته باشد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز