روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 84
  • 489
  • 1,439,839
محرومیت کودکان زیر ۵ سال کشور از واکسن «روتاویروس»

معاون سابق وزیر بهداشت، گفت: واکسن «روتاویروس»، برای ایمن سازی کودکان زیر پنج سال، از اهمیت زیادی در مقابله با عفونت های تنفسی و اسهال، برخوار است که ما این واکسن را نداریم.
علی اکبر سیاری، در نشست خبری چهاردهمین کنگره اورژانس ها و بیماری های شایع طب کودکان که قرار است از ۲۷ تا ۳۰ آذر ۹۷ برگزار شود، افزود: بنده زمانی که در وزارت بهداشت بودم، بارها به دولت و مجلس، برای تامین این واکسن نامه زدیم اما پاسخی نگرفتیم.
وی با عنوان این مطلب که درخواست ما در آن زمان ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تامین این واکسن بود، ادامه داد؛ این واکسن از واجبات نظام سلامت است.
به گفته سیاری، این واکسن برای مقابله با عفونت های تنفسی و اسهال کودکان زیر پنج سال مورد استفاده قرار می گیرد.
رئیس کنگره اورژانس ها و بیماری های شایع طب کودکان، در ادامه به موضوع توانمندسازی متخصصین کودکان در مراقبت بهتر از سلامت کودکان به عنوان یکی از اهداف برگزاری کنگره اشاره کرد و افزود: پسشرفت ها و دستاوردهای علمی در قالب برپایی کارگاه ها، سخنرانی و مقاله، در این کنگره ارائه می شود.
وی با عنوان این مطلب که فوریت های قلبی به عنوان یکی از مهم ترین موضوعات مورد بحث در کنگره خواهد بود، ادامه داد: فوریتهای تنفسی، مسمومیت ها و سوختگی، از دیگر موضوعات مورد بحث خواهد بود.
سیاری به مشکلات روانی کودکان در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: یکی از مشکلات امروزی کودکان، آسیب هایی است که فضای مجازی سلامت آنها را تهدید می کند.
مدیر گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، یکی از برنامه های آینده بیمارستان کودکان مفید را، ارائه مشاوره آنلاین به خانواده ها عنوان کرد و گفت: می خواهیم بیمارستان مفید را به وسعت ایران گسترش دهیم.
سیاری با اشاره به افزایش مراجعات به اورژانس کودکان در فصل سرد سال، افزود: عفونت های تنفسی، یکی از علل افزایش مراجعات کودکان به مراکز درمانی است.
این فوق تخصص گوارش کودکان، با اشاره به ۲۰۰ ویروس در عفونت های تنفسی، گفت: چند مورد از این ویروس ها خطرناک هستند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز