روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
محصولات هنری باید به‌سمت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سوق داده شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: در مرکز فرهنگی دفاع مقدس باید محصولات هنری هنرمندان آذربایجان به‌سمت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دفاع مقدس سوق داده شود.
سردار عزت‌الله جعفری در جلسه هیئت‌امنای مرکز فرهنگی دفاع مقدس آذربایجان شرقی با اعلام اینکه «در آذربایجان شرقی بیش از ۱۰ هزار شهید داریم که از این تعداد ۸ هزار شهید جوان مجرد بودند»اظهار کرد: این آمار نشان می‌دهد جوانان جنگ را مدیریت کردند و امروز هم باید به جوانان میدان دهیم.
وی افزود: بیش از ۲۲ هزار جانباز، ۱۹۰۰ آزاده، ۲۵ شهید مدافع حرم، ۱۸۵۲ شهید دانش‌آموز، ۲۸۹ شهید زن و ۱۴۵ شهید روحانی داریم که برای هرکدام از اقشار تولیدات محتوایی پیش‌بینی و تولید شده است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ساخت مرکز بزرگ فرهنگی دفاع مقدس در تبریز را یادآور شد و گفت: از سال ۸۹ عملیات اجرایی این مرکز آغاز شد و با زیربنای ۵۶۰۰ مترمربع و ۲۵ میلیارد تومان توسط شهرداری تبریز جذب و هزینه شده و در اختیار بنیاد حفظ آثار قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه کل مساحت اراضی پارک‌موزه دفاع مقدس، ۴۲ هزار مترمربع است ابراز داشت: پارک‌موزه دفاع مقدس برای حرم مطهر شهدای گمنام، محوطه‌سازی، محل استقرار یادمان شهید فکوری و ۱۲ شهید خلبان طراحی و اجرا می‌شود.
این مقام مسئول با بیان اینکه در ۱۰ استان به‌دستور مقام معظم رهبری و دستور سرلشکر باقری پارک‌موزه تکمیل می‌شود و به بهره‌برداری می‌رسد ادامه داد: سوژه‌های محتوایی و محورهای کلی از تاریخ آذربایجان قبل از انقلاب تا شهدای مدافع حرم در ۱۶ فصل جانمایی و به‌تصویر کشیده می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه آذربایجان مهد هنرمندان است خاطرنشان کرد: در مرکز فرهنگی دفاع مقدس باید محصولات هنری هنرمندان آذربایجان به‌سمت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دفاع مقدس سوق داده شود.
سردار جعفری گفت: دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز هم پای کار می‌آید تا دانشجویان هم آثار هنری در زمینه دفاع مقدس تهیه و تولید کنند.
وی پیشنهادات خود در برجسته کردن نقش استان در دفاع مقدس را یادآور شد و گفت: باید با ساخت مستند شهدا و مدافعین حرم که تلفیقی از هنرهای نمایشی و تجسمی و انیمیشنی است، فرهنگ شهدا را به نسل جدید منتقل کنیم و در این زمینه برای همه اقشار برنامه‌ریزی و طراحی لازم صورت گرفته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز