محمدتقی رهبر: رییسی نمی‌تواند لیدر اصولگرایان باشد

تحرکات این روزهای سید ابراهیم رییسی به گونه‌ای است که انگار این چهره از ورود به عرصه ریاست راضی است و تصمیم به تداوم در این عرصه دارد.
خبر نگاران گفت‌وگویی را با محمدتقی رهبر درباره بحث‌هایی چون دولت سایه و… انجام دادند .
عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به تحلیل‌هایی که در رابطه با «تلاش رییسی برای لیدری اصولگرایان» مطرح می‌شود، گفت: «آقای رییسی اصولا در شرایطی وارد عرصه انتخابات شدند که تا چهار ماه پیش از موعد انتخابات، اصلاً ایشان برای کاندیداتوری مطرح نبودند و در آن زمان به این دلیل توسط جمنا به عنوان کاندیدای نهایی انتخاب شد و مورد حمایت سلیقه‌های مختلف جریان اصولگرایی قرار گرفت که واقعاً دست ما اصولگرایان از نظر چهره‌ای که در حد ریاست جمهوری باشد، خالی بود و به این ترتیب قرار شد آقای رییسی یک‌سال پس از اینکه به تولیت آستان قدس رضوی در آمده بود، خودش را مهیای ریاست بر دولت کند. اما بحث لیدری اصولگرایان و تصمیم‌سازی برای این جریان ریشه‌دار و تأثیرگذار، بحثی بسیار مهم است و به نظر من، رییسی نمی‌تواند لیدر اصولگرایان شود.»
او اظهار کرد:‌ «جبهه اصولگرایی پس از فوت آیت‌ا… کنی و ضایعه درگذشت آقای عسگراولادی، با خلأ ریش‌سفیدی مواجه شد که این مسئله در چند انتخابات گذشته تأثیرش را گذاشت اما این دلیل نمی‌شود که سرنوشت اصولگرایان را بدون حساب و کتاب به دست این و آن بسپاریم. آقای رییسی شخصیتش مثبت است و بهتر است به خدمت در تولیت آستان قدس ادامه بدهد تا اینکه خودش را وارد بازی‌های سیاسی کند. وی افزوده است: «آقای رییسی از چهره‌های موجه نظام است و به طور حتم هدفش خدمت است اما ایشان باید بدانند که هر کسی نمی‌تواند بیاید ادعا کند که به تنهایی می‌تواند حلال مشکلات باشد اما باید حواسمان را جمع کنیم که این بهانه‌ای برای تخریب و ابزاری برای سیاه‌نمایی نباشد. حتی باور مردم هم در مورد اینکه کاندیدای شکست‌خورده و افراد مؤثر ستادش به طور دائم در سخنرانی‌هایشان دولت را زیر سؤال می‌برند، این خواهد بود که اصلْ تخریب است، نه حرکت در مسیر نظام و کشور.«
محمدتقی رهبر گفت: «ما اصولگرایان در این چند سال اخیر اشتباهات زیادی داشتیم و به همین دلیل در اکثریت مجلس و همچنین در دولت‌های یازدهم و دوازدهم و در بسیاری از شهرهای مهم، کرسی‌های شورای شهر را از دست دادیم. برای همین نه تنها نمی‌توانیم دوباره اهمال کنیم و همه چیز را به قضا و قدر بسپاریم، بلکه باید از داشته‌هایمان به‌نحو‌احسن بهره ببریم تا ان‌شاء‌ا… کشور در شرایطی باشد که نیروهای واقعاً انقلابی امور مختلف را به عهده بگیرند.»

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz