روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 495
  • 814
  • 1,336,231
محور اصلی کتاب تبریزیم، بازار تبریز است

نویسنده و نقاش کتاب “تبریزیم” با تاکید بر اینکه محور اصلی کتاب تبریزیم، بازار تبریز است، گفت: این کتاب به همراه روایت‌ها و نقاشی‌ها، در کتاب‌فروشی‌های معتبر عرضه می‌شود.
آزیتا وحدت دوست در آیین رونمایی از کتاب تبریزیم، اظهار کرد: در این جامعه هنرمند بودن سختی‌هایی را به همراه دارد، چرا که از دید بسیاری افراد، فعالیت‌های هنری و همچنین فعالیت‌هایی چون حمایت از محیط زیست، مسئله‌ا‌ی لوکس هستند.
وی با بیان انگیزه‌ی خود در نوشتن این کتاب و اینکه چرا نام آن را تبریزیم انتخاب کرده و محور اصلی را نیز بازار تبریز قرار داده است، خاطرنشان کرد: پدر بنده فردی بازاری بود و کودکی من نیز با تمام خاطراتش در بازار تبریز گذشت، در خانه‌ی ما هرگز صحبت از بازار پایانی نداشت، از این رو بازار تبریز از همان دوران کودکی در ذهن من جایگاه ویژه‌ای برای خود باز کرده بود.
وحدت دوست با اشاره به اینکه در گذشته‌ها بازار تبریز رطوبت داشته و امروزه بازسازی شده است، افزود: پدرم در جریان کارش به بیماری روماتیسم مبتلا شد و نتوانست کارش را در بازار ادامه دهد، اما هرگز ارتباط من با بازار تبریز قطع نشد.
وی با اشاره به ویژگی‌ها و شاخصه‌های بازار تبریز، متذکر شد: در حین گردش در بازار تبریز، به یکی از دالان‌ها سرک کشیدم و این احساس به قدری ناب بود که گویی به سالیان دور سفر کرده باشم؛ برای نقاشی کتاب تبریزیم نیز به مدت دو سال بازار تبریز را قدم به قدم گشته‌ام.
وی با تاکید بر اینکه آرامش و امنیت موجود در بازار تبریز را در هیچ کجای این شهر ندیده‌ام، یادآور شد: در این کتاب با کشیدن نقاشی‌های قدیمی، در حقیقت خود را به چالش کشیده‌ام تا گذشته را به تصویر بکشم و در این مسیر دریافتم که زندگی گذشتگان را بیشتر می‌پسندم.
نویسنده ونقاش کتاب “تبریزیم” با اشاره به اینکه این کتاب، تجربه‌ی اول من بود، گفت: این کتاب زحمات بسیاری برده و برخی اساتید و دوستان نیز در این مسیر کمک‌های فراوانی کردند تا به نتیجه برسد، از مادرم نیز قدردانم، چرا که هنرم را مدیون وجود پاک او هستم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز