روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 109
  • بازدید دیروز: 511
  • کل بازدید ها: 467,447
محکومان چک، مهریه و نفقه به ترتیب در صدر زندانیان بدهکار

مدیرعامل ستاد مردمی دیه گفت: شش هزار و ۹۲ زندانی جرائم غیرعمد و غیرکلاهبردار در ۹ ماهه امسال با مبلغ کل بدهی ۴ میلیارد و ۸۶۲ میلیون ریال از زندان آزاد شدند.
سید اسدالله جولایی، افزود: ۳۸ درصد از این مبلغ با تلاش کمیته های صلح و سازش از اولیای دم، طلبکاران و شکات رضایت گرفته شد که به طور میانگین میزان اخذ گذشت برای هر زندانی جرائم غیرعمد و غیرکلاهبردار آزاد شده سه میلیون تومان بوده است.
مدیر عامل ستاد مردمی دیه با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱ هزار و ۲۶۶ زندانی جرائم غیرعمد و غیرکلاهبردار در زندان های کشور تحمل حبس می کنند، اظهار کرد: محکومان مالی چک با ۷۵۰۰ زندانی در صدر زندانیان جرائم غیرعمد قرار دارند و مهریه با ۲۳۰۰ زندانی و نفقه با ۵۰۰ زندانی در ردیف بعد از محکومان چک قرار دارند.
جولایی ، محکومان مالی جرائم غیرعمد مربوط به حوادث کارگاهی را در صدر توجه ستاد دیه عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۷۰ محکوم مالی مربوط به حوادث کارگاهی در زندان ها به سر می برند.
به گفته وی، ۱۳۰ نفر از ۱۱ هزار زندانی جرایم غیرعمد غیرکلاهبردار زن هستند.
** آزادی یک هزار و ۵۰۰ زندانی با اجرای طرح «از بهار انقلاب تا بهار طبیعت»
مدیرعامل ستاد دیه با توضیح طرحی با عنوان از بهار انقلاب تا بهار طبیعت گفت: در این طرح قرار شد از ۱۲ بهمن تا ۲۸ اسفند کل زندانیان جرائم مالی غیرعمد با سقف بدهی ۲۲ میلیون تومان با تلاش و پیگیری ستاد دیه آزاد شده و در ایام نوروز به کانون پرمهر خانواده بازگردند.
وی ادامه داد: با بررسی های انجام شده مشخص شد سقف بدهی یک پنجم زندانیان جرائم غیرعمد ، ۲۲ میلیون تومان است که تا امروز هزار نفر از این زندانیان از حبس رهایی یافتند و قرار است تا چند روز باقیمانده به عید مقدمات آزادی ۵۰۰ نفر دیگر هم فراهم شود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز