روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۶/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 99
  • 507
  • 1,125,956
محکومیت جاسوس ۶۰ ساله به ۷ سال حبس

مردی که به اتهام جاسوسی برای کشور متخاصم با صدور دستورات ویژه قضایی و تلاش شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر شده بود با صدور رای دادگاه تجدیدنظر به تحمل هفت سال زندان محکوم شد.
معاون سیاسی و امنیتی دادستان مرکز خراسان رضوی چند روز گذشته با تایید این خبر گفت: از مدت ها قبل سربازان گمنام امام زمان (عج) در راستای فعالیت های اطلاعاتی و امنیتی برای حفظ ایران زمین از گزند دشمنان و فریب خوردگان داخلی، به سرنخ ها و اخباری دست یافتند که نشان می داد مرد میان سالی که به یکی از کشورهای همسایه رفت و آمد می کند درحال جاسوسی برای یکی از کشورهای متخاصم جمهوری اسلامی است.
قاضی حسن حیدری افزود: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع بلافاصله گروه های اطلاعاتی با دستورات خاصی که از سوی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی صادر شد به تجزیه و تحلیل اخبار دریافتی پرداختند و این مهره فریب خورده را زیر چتر اطلاعاتی خود گرفتند. این مقام قضایی تصریح کرد: با جمع آوری اسناد و مدارک مستند، این مرد ۶۰ ساله با شگردهای خاص اطلاعاتی به سوی اهداف نظام جمهوری اسلامی هدایت شد و این فرد جاسوس زیر ذره بین اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) قرار گرفت.
قاضی سابق شعبه ۹۰۴ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد که رسیدگی به پرونده این جاسوس را در زمان دستگیری و فعالیت های اطلاعاتی به عهده داشت ، با اشاره به روند دستگیری متهم خاطرنشان کرد: وقتی اطلاعات و اسناد و مدارک درباره این فرد کامل شد و سربازان گمنام امام زمان (عج) به اهداف مدنظر خود برای خنثی کردن ترفندهای دشمنان نظام دست یافتند، عملیات دستگیری وی با راهنمایی و هدایت های دادستان مرکز خراسان رضوی آغاز شد.
قاضی حیدری اضافه کرد: این مرد ۶۰ ساله در یک عملیات هماهنگ و غافلگیرانه درحالی به چنگ قانون افتاد که در زمان دستگیری برای دقایقی در بهت و حیرت فرو رفته بود.
معاون دادستان مشهد تصریح کرد: بلافاصله بازجویی ها از متهم به جاسوسی برای کشور متخاصم جمهوری اسلامی با مدارک انکارناپذیر آغاز شد و این متهم که خود را در برابر اسناد مستدل می دید، با صدور کیفرخواست از سوی نماینده دادستان پای میز محاکمه نشست.
قاضی حسن حیدری تاکید کرد: متهم در شعبه هشتم دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی منصوری مقابل میز عدالت قرار گرفت و پس از برگزاری چندین جلسه محاکمه به تحمل ۱۰ سال زندان محکوم شد.معاون دادستان مرکز خراسان رضوی افزود: با اعتراض متهم به رای صادره، پرونده وی به دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی ارسال شد که در نهایت قضات دادگاه تجدیدنظر با توجه به اوضاع و احوال متهم و برخی مسائل دیگر مدت زندان وی را به هفت سال کاهش دادند که این رای قطعی و لازم الاجراست./عصر ایران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز