روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
مخاطب امروز به دنبال یک خط خبر است نه یک صفحه خبر

مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفت: امروز، مخاطب دنبال یک خط خبر است نه یک صفحه خبر، پس کوتاه و گویا باید نوشت.
محمد خدادی در سمینار بین المللی «رسانه و ارتباطات، تجربیات ایران و مالزی» که به میزبانی دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، افزود: امروز همه به سمت اخبار و اطلاعات کوتاه تمایل دارند که باید به طور جد به آن توجه و تا حد ممکن در رسانه ها از اخبار کوتاه استفاده کرد.
وی فراموش کردن فضای سنتی و رویکرد نوین رسانه ای را تنها رمز بقای رسانه ها دانست و گفت: پس تا دیر نشده باید اقدامات اصلاحی در نحوه تولید محتوا صورت داد و برای تولید تحلیل، تفسیر و گزارش نیز برنامه ریزی جداگانه انجام داد.
خدادی تاکید کرد:‌آموزش از فضای تئوری به رویکرد کارگاهی برای افزایش مهارت، ضروری است زیرا آگاهی به تنهایی کافی نیست و مهارت نیز باید فرا گرفته شود.
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی، آموزش را به منزله اکسیژن برای حیات رسانه ها دانست و برخی اقدامات ایرنا را در راستای آموزش و به روز رسانی دانش همکاران این مجموعه یادآور شد.
وی کوتاه نویسی و استفاده از ابزارهای نوین ارتباطی را از رویکردهای مورد توجه خبرگزاری جمهوری اسلامی عنوان کرد.
خدادی ادامه داد: کارگاه‌محور بودن را به کلاس‌محور بودن باید تغییر داد و با توجه به تحولات اساسی در حوزه رسانه به تغییرات مبتنی بر سوشیال مدیا (رسانه های اجتماعی)‌ توجه جدی داشت.
وی گفت: معلوم نیست آینده دنیا چگونه به پیش خواهد رفت و با توجه به جریان شتابان تکنولوژی روز، حتی نمی توان فردا را پیش بینی کرد از همین رو باید در زمینه کاربرد تکنولوژی و تغییرات آن،توجه لازم را به کار برد، هرچند، تغییر برای سیستم ها آسان نیست.
خدادی با بیان اینکه امروز همه اطلاعات در حال اتصال به تلفن هوشمند است، افزود: باید در مورد امکانات تلفن همراه، واقع گرا باشیم.
مدیرعامل ایرنا افزود: تاثیر تکنولوژی و رقابتی که میان مردم عادی و رسانه ها در انتشار اخبار وجود دارد، موجب شده با پدیده های جدیدی در فضای مجازی که مردم کار آن را انجام می دهند، مواجه شویم.
وی گفت: امروزه هر شخصی از تلفن هوشمند خود می تواند بهره بگیرد و از فضای تبادل اطلاعات استفاده وافی و کافی ببرد.
مدیرعامل ایرنا تاکید کرد:‌شبکه های اجتماعی رقیب رسانه ها نیستند، شریک و همکار رسانه های سنتی و رسمی هستند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز