روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
مخالفان FATF با بد و بیراه گفتن نمی‌توانند ما را از رای‌مان منصرف کنند

رئیس کمیته حقوق بین‌الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه مخالفان لوایح مربوط به FATF تاکنون یک خط تحلیل کارشناسی درباره دلایل مخالفتشان ارائه نکرده‌اند، گفت که نمایندگان براساس آنچه به خیر و صلاح مملکت است تصمیم می‌گیرند و با پیامک‌های ناشناس و بد و بیراه از رای‌شان منصرف نمی‌شوند.
جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی با اشاره به برخی مخالفت‌ها با تصویب لوایح چهارگانه مربوط به FATF در مجلس، گفت: واقعیت تلخ این است که عده‌ای نمی‌خواهند نظر کارشناسان دولت، وزارت خارجه، وزارت اطلاعات و نمایندگان را قبول کنند، بلکه می‌خواهند این موضوع را به کف خیابان بکشانند و با فشار پیامک‌های ناشناس و افرادی که نه تخصص و نه ارتباطاشان برای ما روشن است، نه مشخص است که چه کسی به آن‌ها تحلیل کارشناسی داده، ما را مجبور کنند کاری که می خواهند انجام دهیم.
وی افزود: آنچه ما تشخیص می‌دهیم براساس گزارش مرکز پژوهش‌ها و وزارت اطلاعات و همچنین گزارشات جلسات غیر علنی مجلس است و نهایتا براساس آنچه به خیر و صلاح مملکت است تصمیم می‌گیریم. ما نه وطن‌فروش هستیم، نه خائن، نه ضد انقلاب و نه ضد ولایت فقیه، بلکه به این آب و خاک،‌ رهبری و آینده مملکت عرق داریم.
نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس ادامه داد: مخالفان این لوایح می‌توانند با ما مکاتبه کنند و ایرادهای FATF، پالرمو یا CFT را مطرح کنند. اگر ایرادی به این لوایح وارد باشد ما هم نمی‌خواهیم به کشور آسیب برسد،‌ اما اینکه از صبح زود تا زمان ورود ما به مجلس ۷۰۰ پیامک برای ما ارسال شود که به ما بگویند وطن‌فروش، میرزا آقاسی زمان قاجار یا فتحعلی شاه و بخواهند با بد و بیراه گفتن ما را از رای‌مان منصرف کنند این اتفاق نمی‌افتد. ما باید بدانیم که دلایل مخالفت مخالفان چیست.
رحیمی جهان‌آبادی همچنین تصریح کرد: من به عنوان رئیس کمیته حقوق بین‌الملل مجلس تا حالا یک خط تحلیل کارشناسی هم دریافت نکرده‌ام که مخالفان بگویند چرا این لوایح از نظر آن‌ها ایراد دارد. می‌توانند ایرادات را به ما بدهند ما هم آن‌ها را بررسی می‌کنیم. اگر به منافع ملت آسیب بزند ما هم از آن حمایت نمی‌کنیم، اما اینکه با یک پیامک و بدون دادن تحلیل و گفتن ایراد ما را تحت فشار قرار دهند، درست نیست. ما از امام و رهبری این روحیه بسیجی را یاد گرفته‌ایم که مقاومت کنیم و حرفی که فکر می‌کنیم درست است،‌ را می‌زنیم.
وی اضافه کرد: جمع‌بندی ما از تحلیل مرکز پژوهش‌ها و بخش‌های مختلف کشور، وزارت اطلاعات و وزارت خارجه این است که باید از تصویب این قراردادها حمایت کنیم.
این عضو فراکسیون امید مجلس در پایان اظهارکرد: در حال حاضر عده‌ای در مجلس موافق این لوایح و عده‌ای مخالف هستند و برخی نمایندگان هم بخاطر فشارهایی که در سطح جامعه وجود دارد، ترجیح می‌دهند اظهارنظر نکنند. ما از کسانی که مخالف FATF، ‌CFT یا پالرمو هستند می‌خواهیم مخالفت کارشناسی‌شان را به ما ارائه کنند،‌ ما آن را بررسی می‌کنیم، چرا که نمی‌خواهیم تصمیمی بگیریم که خلاف منافع ملت، نظر رهبری یا امنیت کشور باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز