روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۶/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 269
  • 778
  • 1,125,619
مداحان توتالیتر

منصوریدر جامعه ای زندگی می کنیم که بحمدالله، روح شیعه و محبت اهل بیت نه تنها در میان شیعیان این مرز وبوم بلکه حتی در میان اهل سنت ، و حتی بالاتراز آن درمیان مسیحیان و زرتشتیان هم موج میزند.
هرکجای این شهر با عظمت را که این شبها نظاره می کنیم هیئات و دستجات حسینی در خیابان و تکایا و مساجد و محلات موج میزنند و دلها پر از شور حسینی است
انگار پیام عاشورا در حالتی هر لحظه نوشونده، تکرار می شود تا به نسل های بعدی منتقل شود.
این تصویر را بگذارید در کنار تصویری که یک مداح گستاخ به خود اجازه میدهد بدون هیچ گونه مبنایی برای سخنان خود، اظهارات وهم آلودی در باره این شهر و مردمانش بر زبان جاری کند و بهانه ای باشد برای دشمنان اهل بیت تا چوب تاریخی حماقت این دسته از هموطنانمان را بر سر این ملت عاشق اهل بیت فرود آورند.
البته این پسر جوان و بیسواد در این ماجرای تلخ سوء استفاده از سفره کرم امام حسین (ع) تنها نیست، شاید این مظلومیت هم حکمتی دارد که درمیان ائمه ، نصیب حسین(ع) شده است تا ببیند و دم نزند که مبادا آبروی شیعیان آبرومندش در خطر باشد.
آن منصور ارضی تهرانی که در وسط مراسم روضه برای روحانی تهدید قتل مطرح میکند، یا دیگری که رییس جمهور مملکت(احمدی نژاد) را به فلان قسمت بدن تشبیه میکند و تنها به ۴۰۰ هزار تومان جریمه محکوم میگردد یا محمود کریمی که وسط اتوبان همت هفت تیر میکشد و..
اینها بغیر از سند مظلومیت حسین(ع) چیز دیگری نیست.
چه اینکه،اینها تنها پشت آن مظلوم تاریخ پنهان شده اند و ضمایر و مکنونات قلبی شان را پشت دژ مستحکمی بنام مرام حسین (ع) پنهان می کنند.
این دسته از مداحان تقریبا از یک مشکل مشترک رنج میبرند، اینها توتالیتر شده اند . می بینند که علاقه مردم به امام حسین وصف ناپذیر است، بعضا می خواهند سکه این علاقه را بنام خود مهر کنند . یکی میگوید چون من نوحه اباعبدالله میخوانم پس میتوانم در مورد جریان سیاسی رقیبم سخن بگویم و به هیچ احدی هم پاسخگو نباشم و دیگری که مداح تازه کار و البته بیسواد تبریزی باشد، کار را در تراز بالاتری دنبال میکند . او پرده های عجب و منیت را چنان پاره کرده که هیئتی ترین افراد جامعه هم از او تبری جستند. او می گوید شهر پر از گناه باید به (من) عادت کند. یعنی میگوید باید همه تحت سلطه من باشند. و تکرار میکند هر کس با امام حسین مشکل دارد برود بمیرد. او به خوبی میداند در این شهر همه برای حسین جان میدهند و بهتر نیز می داند که اگر گله ای هم هست مربوط به بدعت ها و سوء استفاده هایی است که حتی ذکر آن ها هم شاید موجب ناراحتی حسین(ع) مظلوم شود.
دردآورتر این است که او تاسی از آموزه های اهل بیت را کنار گذاشته و میگوید: من معیار حسینی بودن هستم و این جز تمامیت خواهی معنای دیگری ندارد.
و حاشا که روحیات اباعبدالله یا هرکدام از اهل بیت عصمت و طهارت چنین بوده باشد. کجا روحیات دوستداران امام حسین این بوده است که بچه اش را بفروشد برای عزاداری امام حسین.آخر مگر عزاداری برای امام حسین خرجی جز محبت راستین و قطره های اشک حقیقی نیاز دارد؟
کار این چند مداح که استثنائاتی بر قاعده کار هیئتی ها و البته مورد انتقاد افکار عمومی هستند بجز تمامیت خواهی چیز دیگری نمیتواند باشد، اینها محبت جانها برای حسین (ع) را به اشتباه برای خود تصور کرده اند . غافل از اینکه دلها شیفته رفتار و کردار امام حسین است نه بلندگو ،صدای بلند و نه آواز خوش و.. …

غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز