روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
مدل احیای دریاچه ارومیه قابلیت تعمیم به کل کشور را دارد

مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: برای مقابله با بحران آب، طرح احیای دریاچه ارومیه می تواند به عنوان مدلی موفق در سراسر کشور اجرا شود.
مسعود تجریشی در نشست خبری به بررسی اخرین وضعیت دریاچه ارومیه پرداخت و افزود: مشکل کم آبی یکی از چالش های اصلی کشور است که در برنامه ششم توسعه نیز به آن اشاره شده است.
تجریشی اظهار کرد: ادامه چالش کم آبی مشکلات محلی، منطقه ای ، سیاسی و در نهایت امنیتی به همراه خواهد داشت که اگر چاره ای برای آن اندیشیده نشود باید به جای مدیریت ریسک، مدیریت بحران داشته باشیم.
تجریشی تاکید کرد: مردم متوجه بحران کم آبی، تغییرات اقلیم و مشکلات ناشی از نداشتن اب برای بخش کشاورزی شده اند بنابراین مساله مهم ایجاد راهکار برای برون رفت از این چالش ها است.
وی افزود: بر این اساس ستاد احیای دریاچه ارومیه به عنوان یک طرح موفق قابلیت تبدیل شدن به یک مدل در سراسر کشور را دارد و می توان با الگوبرداری از آن میزان مصرف آب را کاهش داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز